[ad_1]

امیر «صدیق» پایه‌گذار نهضت قطعه‌سازی در نیروی هوایی بودبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «عباس محمدحسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در مراسم بزرگداشت امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش که بصورت مجازی و بدون حضور جمعیت در مسجد امام خمینی (ره) ستاد ارتش برگزار شد، با تسلیت درگذشت آن مرحوم به محضر فرماندهی معظم کل قوا، فرمانده کل ارتش و ملت شریف ایران اسلامی اظهار داشت: سخن در خصوص کارنامه جهادی امیر سرتیپ صدیق بسیار زیاد است، اما به دلیل محدودیت زمانی به بخشی از آن اشاره می‌کنم.

وی افزود: امیر صدیق یک خلبان ماهر، شجاع، نترس، خطرپذیر و فوق العاده دلاور بود و زمانی که فرمانده پایگاه یکم شکاری بود، توانمندی‌های ایشان را از نزدیک می‌دیدم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه امیر سرتیپ خلبان صدیق در دوران فرماندهی بر نیروی هوایی خدمات بسیار ارزشمندی از خود بر جای گذاشت که تاریخ آن‌ها را فراموش نمی‌کند، گفت: برقراری امنیت کشتی‌های تجاری و نفتکش در آبراه خلیج فارس که به موجب آن اقتصاد کشورمان در دوران هشت سال دفاع مقدس مصون ماند، ازجمله این خدمات بود.

حجت الاسلام محمدحسنی با بیان اینکه حمله بسیار پرقدرت و کمرشکن و فلج‌کننده به پالایشگاه نفتی کرکوک که دشمن را با مشکلات بسیار جدی مواجه کرد نیز ازجمله اقدامات ارزشمند و تأثیرگذار در دوران فرماندهی امیر سرتیپ خلبان صدیق بود، خاطرنشان کرد: پشتیبانی از عملیات‌های نظامی به ویژه عملیات والفجر ۸ که بخشی از نتیجه آن ساقط شدن ۸۰ فروند از هواپیما‌ها و بالگرد‌های دشمن بود در زمان فرماندهی این امیر سرافراز ارتش رخ داد تا جایی که کمر دشمن در این زمینه شکسته شد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اظهار داشت: پایه‌گذاری یک حرکت بسیار مقدس و معنوی و در عین حال نظامی – راهبردی در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمان فرماندهی امیر سرتیپ خلبان صدیق به ثمر نشست و آن بنیان نهادن جهاد خودکفایی و نهضت قطعه سازی در این نیروی الهی بود که به عنوان یکی از باقیات الصالحات‌های این فرمانده جهادی و ولایی به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: همین امر موجب شد تا از آن پس رشته‌هائی از وابستگی ما به بیگانگان قطع شود و امروز همگان شاهدند که نه تنها قابلیت تولید قطعه داریم بلکه به تکنولوژی ساخت هواپیما دست یافته‌ایم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق با اینکه می‌توانست در روز‌های سخت ملت ایران را تنها بگذارد، اما پای کار نظام ماند و به وظیفه سربازی خودش عمل کرد، مومنانه زیست و جانانه از این میهن، نظام و ارزش‌های انقلاب دفاع کرد و مومنانه از این دنیا به دیار باقی شتافت و یقیناً پاداش مجاهدت‌های مخلصانه در راه اعتلای میهن و صیانت از شرف و ناموس اسلامی را دریافت خواهد کرد.

حجت الاسلام محمدحسنی ضمن تشکر از همه مخاطبان برای شرکت در آیین ترحیم و بزرگداشت مجازی امیر سرتیپ خلبان هوشنگ صدیق فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش ابراز امیدواری کرد که در آینده بستری فراهم شود تا آیینی در شأن مرحوم امیر سرتیپ صدیق برگزار شود.

انتهای پیام/ ۲۰۰

[ad_2]