ایسنا/کرمان رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امیدواریم بتوانیم مکتب حاج قاسم سلیمانی را در جامعه تبیین کنیم و این مکتب آغازگر یک نهضت فرهنگی در درون کشور باشد.

سردار سرتیپ پاسدار “غلامرضا سلیمانی” عصر امروز ۱۵ شهریورماه در آیین افتتاح، ساختمان ستاد ترویج مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان گفت: حاج قاسم سلیمانی تنها یک شخصیت نبود بلکه یک مکتب و راه است و زمانی که سخن از مکتب به میان می آید، وجوه گسترده ای دارد که نیاز به تبیین و واکاوی از ابعاد مختلف را دارد و امیدواریم بتوانیم مکتب حاج قاسم را در جامعه تبیین کنیم و این مکتب آغازگر یک نهضت فرهنگی در درون کشور باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا در استان کرمان با ساز و کاری عالمانه و تلاش مجاهدت عده ای از دلسوزان انقلاب اسلامی و با فعال کردن هیئت های اندیشه ورز و کارگروه های تخصصی ذیل مکتب حاج قاسم سلیمانی این کار آغازشده است که امیدواریم نقطه جوشش و آبشاری در راستای به جریان انداختن این فرهنگ و تبیین و ترویج به سراسر میهن اسلامی باشد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به نقش بسیج در ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: بسیج عنوان تشکیلات مردمی انقلاب اسلامی تلاش خواهد کرد در این مسیر گام بردارد به طوری که پایگاه های مقاومت در سراسر کشور در این راستا فعال خواهند شد و امیدواریم بتوانیم در گام دوم انقلاب، مکتب حاج قاسم سلیمانی و تلاش ها و مجاهدت های این سردار بزرگ جهان اسلام را در جامعه تبیین و تشریح کنیم.

سلطانی تاکید کرد: امیدواریم الگوی برادران ما در کرمان الگوی کامل و تکامل یافته ای برای کل کشور باشد.

وی از اهمیت نقش رسانه ها سخن به میان آورد و بیان کرد: رسانه ها در حال حاضر نقش بسیار تعیین کنندهای در ترویج یک تفکر و گفتمان سازی ذیل یک تفکر را دارند. بهترین تفکری که در گام دوم انقلاب برای جوانان میهن اسلامی می تواند درس آموز باشد؛ تفکری است که از مکتب حاج قاسم الگو گرفته باشد که نمونه مجسم آن حضرت اباعبدالله الحسین است که در میدان های مختلف اعم از میدان سیاست و جهاد و شهادت، میدان عبودیت و مردم داری، میدان اخلاص در عمل و دستگیری از محرومان و میدان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اسوه و الگوی ما محسوب می شوند و باید تلاش کنیم جزء انتشار دهندگان و ترویج دهندگان این مکتب الهی و ولایی باشیم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: در مرکزیت کشور بنیاد شهید سلیمانی آغاز به فعالیت کرده و تمامی جنبه های بین المللی و کشوری را مد نظر دارد و حتما دانشگاهیان، اندیشمندان و نویسندگان و اساتید حوزه های علمیه و هنرمندان شعرا و … در این نهضت سهم دارند و بعضا تلاش هایی نیز آغاز و محصولاتی نیز تولید و یا در حال تولید محتوا هستند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا