امکان پیگیری علائم کرونا برای تمام ایثارگران ایجاد شدبه گزارش گروه حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، دکتر محمداسماعیل علی‌پور ​مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: تمام ایثارگران و خانواده‌های محترم آنان که دارای علائم مشکوک به بیماری کرونا هستند می‌توانند با سامانه ۲۳۱۳ تماس گرفته و عدد پنج را وارد کنند و علائم خود را با کارشناسان مطرح کنند.

وی افزود: پس از انجام مشاوره تلفنی و در صورتی که علائم بیماری جدی تشخیص داده شود، هماهنگی‌های لازم برای بررسی پزشکی انجام می‌شود. در مرحله بعد اگر افراد مشکوک به بیماری کرونا تشخیص داده شوند تست PCR برای آن‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در صورتی که تست PCR مثبت باشد، طبق تشخیص پزشک برای مراحل درمان تصمیم گیری می‌شود.

علی‌پور با بیان اینکه ایثارگران می‌توانند این فرایند را از طریق سامانه بیمه دی نیز انجام دهند، افزود: در سامانه اینترنتی بیمه دی نیز امکان ارتباط با کارشناسان و بررسی علائم بیماری وجود دارد.

وی در انتها تأکید کرد: توصیه اکید ما به ایثارگران همچنان پرهیز از حضور غیرضروری در خارج از منزل است و در صورتی که نیاز به حضور در خارج منزل وجود داشته باشد حتماً از ماسک استفاده شود و ضروری است از حضور در اماکن پرجمعیت نیز اجتناب شود.

انتهای پیام/ ۱۴۱