به گزارش خبرگزاری بسیج پرس غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح یک مدرسه خیر ساز در خوزستان اظهار کرد: در بحث مدرسه‌سازی و نهضتی که برای ساخت کلاس‌های درسی، بهبود و نوسازی، بازسازی کلاس‌های درسی در شهرها و روستاهای مختلف استان شروع شده است، گام‌های مؤثری برداشته می‌شود و روزانه شاهد اقدامات خوبی هستیم.

وی اضافه کرد: در دو سال گذشته، سالانه یک هزار و ۳۰۰ کلاس درس که در مجموع دو هزار و ۶۰۰ کلاس درس در خوزستان به بهره‌برداری رسید که با همراهی مستمر خیران و همکاری دستگاه‌های دولتی این امر محقق شده است.

استاندار خوزستان در ادامه گفت: کلاس‌های کانکسی در استان جمع آوری شدند. یک هزار و ۳۰۰ کلاس سنگی و سنگ‌چین در خوزستان وجود دارند که زیبنده استان نیست چرا که فرزندان عشایر هم سهمی در تولید ناخالص ملی کشور دارند و رفع مشکلات آنها و ایجاد کلاس استاندارد برای آنها بر عهده همه است.

شریعتی با بیان اینکه آموزش رایگان حداقل خدماتی است که مؤظف به انجام و ارائه آن هستیم، اظهار کرد: امید می‌رود که امسال ۳۰۰ کلاس سنگی را جمع و ظرف سه سال این میزان کلاس‌های استان را به صفر برسانیم.

وی عنوان کرد: در سیل ویرانگری که خوزستان با آن مواجه شد با همراهی و هماهنگی همه به یک رحمت تبدیل شد چرا که منازل، مدارس، مراکز بهداشتی و درمانی هم ساخته شدند که خیلی از آنها فرسوده و یا غیراستاندارد بودند.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه در زمینه مدرسه‌سازی اقدامات مؤثری انجام شد، بیان کرد: بیش از ۲۰۰ کلاس درس جدید علاوه بر نوسازی مدارس قبلی احداث شد و این ما را بر آن می‌دارد که سپاسگزار لطف الهی باشیم و از زحمات دست‌اندرکاران تشکر کنیم.منبع:مهر