امروز به شدت نیازمند فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس در حوزه هنر هستیمبه گزارش دفاع‌پرس از شیراز، «بهروز مرامی جدیدی» معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و جانشین کارگروه فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و ادیان توحیدی بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان فارس که امروز با حضور رؤسای انجمن‌های فرهنگی، هنری، رسانه و ادیان توحیدی، همچنین مسئولین و نمایندگانی از دستگاه‌ها و سازمان‌های استان برگزار شد بیان اینکه دفاع مقدس را نمی‌توان تنها در جنگ تحمیلی خلاصه نمود، بلکه خود ایجاد کننده فرهنگ و تمدن نوینی در همه وجوه بوداظهارداشت: هرچند بسیاری از وجوه این تمدن و فرهنگ همچون هنر، همچنان ناشناخته مانده و این موضوع سبب شده است تا نتوانیم از این فرهنگ و تمدن متعالی نگهداری و پاسداری نماییم؛ چیزی که امروز به شدت نیاز فرهنگی آن احساس می‌شود.

وی گفت: با این همه اما امروز، نتیجه آن از خودگذشتگی‌، ایثار، فداکاری و جان‌بازی‌ها که سینه به سینه با همه مشکلات، هرچند کم‎فروغ، به نسل جوان رسیده، حماسه‌هایی بزرگی را همچون مدافعان حرم و مدافعان سلامت آفریده است.

مرامی افزود: اگر امروز نیز جوانان ما در دو جبهه دفاع از حرم و اعتقادات و جبهه سلامت با همه تنگناها و کمبودها از خودگذشتگی و ایثار نشان می‌دهند، این‌ها تزریق شده از همان رزمندگان و همان دفاع مقدس است؛ که باید آن را ادامه همان دفاع مقدس دانست. این‌ها همه به دلیل آن است که رهبر ما بیش از آن که یک سیاستمدار باشد یه مرد آسمانی بود.

در ادامه این جلسه کرامت‌الله یزدانی دبیر این کارگروه و مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در امور ایثارگران نیز گفت:

همان گونه که می‌دانید چهلمین سال آغاز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس مردم ایران امسال رقم می‌خورد. ثبات و اقتدار جمهوری اسلامی ایران، نتیجه رشادت‌ها و مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های آن دوران باشکوه و مقاومت جانانه ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس است. آنچه که در دفاع مقدس برای ما به جا مانده است؛ حماسه و ارزش‌هاست و باید تلاش شود تا این ارزش‌ها و افتخارات به نسل آینده منتقل گردد.

وی تصریح کرد: در راستای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، کارگروهایی در سطح کشور و استان تشکیل شده که یکی از این کارگروها، کارگروه فرهنگی، هنری، رسانه و مطبوعات و اقلیت‌های دینی است که مسئولیت این کارگروه بر عهده‌ مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس است که هدف از تشکیل این کارگروه، ارائه تصویری هنرمندانه از دفاع مقدس و فراهم‌سازی زمینه حضور و مشارکت هنرمندان و بهره‌گیری از توان بالقوه آنان در جهت تبیین دستاوردها و همچنین تقویت جلوه‌های هنری بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و تجمیع و ارتقای ظرفیت‌های رسانه‌ای در راستای بازنمایی موفقیت‌ها و دستاوردهای دفاع مقدس است.

یزدانی بیان داشت: لازم است از ظرفیت‌های موجود فرهنگ و هنر در ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت استفاده شود و این امر نیاز به برنامه ریزی کامل و دقیق به منظور استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی با توجه به شرایط کنونی جامعه دارد، این موضوع مهم است که تولید محتوای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای به عنوان چارچوب اصلی برنامه‌های شاخص و جریان‌ساز در گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس مدنظر قرار گیرد.

انتهای پیام/