امروز برای پیروزی در جنگ اقتصادی نیازمند همتی از جنس دفاع مقدس هستیمبه گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از ساری، سرهنگ پاسدار «حسین محمدرضایی» جانشین فرمانده سپاه کربلا امروز در یادواره یک هزار و ۲۰۰ شهید ورزشکار مازندران که با محوریت ۶۵ شهید ورزشکار محمودآباد و پنج شهید ورزشکار مدافع حرم  در سالن زورخانه شهید «عباسعلی ناطق نوری» برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مازندران بویژه بازگشت پیکر مطهر پنج شهید مدافع حرم کربلای خان‌طومان با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب که زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، اظهار داشت: شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند و باید قدردان خون شهدا باشیم و نسبت به آن اعتقاد و التزام داشته باشیم.

سرهنگ پاسدار رضایی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در اوایل پیروزی انقلاب، نوپا بود، ثبات سیاسی و نظامی نداشت و بسیج و سپاه تازه تشکیل شده بودند، افزود: کشور در اوایل دوران انقلاب در نابسامانی، آشفتگی و در حال مبارزه با سلطنت‌ طلب‌ها و منفعت طلبان بود، و با آغاز جنگ تحمیلی ارتش رژیم بعث عراق هم کاملا آماده و دارای ۱۴ لشکر پیاده به جز لشکر‌های دیگر بود.

جانشین فرمانده سپاه کربلا در ادامه با بیان اینکه رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس جلوه‌هایی از توکل و کارآمدی را به نمایش گذاشتند، اضافه کرد: امروز هم کشور درگیر یک جنگ تمام عیار در عرصه اقتصادی است، و اگر می‌خواهیم پیروز شویم نیازمند بهره‌مندی از اخلاص، تلاش و همتی از جنس دفاع مقدس هستیم.

سرهنگ پاسدار رضایی با تاکید براینکه اگر حرکت کنیم خدا هم کمک خواهد کرد، افزود: خوشبختانه دشمنان نفس‌های آخر خودشان را می‌کشند و باز هم شکست را تجربه خواهند کرد.

جانشین فرمانده سپاه کربلا تکیه به ظرفیت‌های داخلی را مهم دانست و خاطرنشان کرد: ‌باید به ظرفیت‌های داخلی توجه داشت و به فرموده رهبر معظم انقلاب علاج همه مشکلات در داخل خود کشور است.

سرهنگ پاسدار رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از دلاوری‌های شهدا و ایثارگران در جنگ تحمیلی، نقش ورزشکاران را در خلق این حماسه تاثیرگذار دانست و گفت: منش پهلوانی و روحیه جوانمردی ورزشکاران در همه صحنه‌ها و رویداد‌ها ماندگار و قابل احترام است.

در پایان این مراسم از تمبر یادمان شهدای ورزشکار محمودآباد رونمایی شد و همچنین از شش داور و ورزشکار مدال‌آور این شهرستان تجلیل به‌عمل آمد.

انتهای پیام/