حضرت امام (ره)، انسانی شریف بودند که پس از 14 قرن، حیات، رفتار و معیشتی همچون ائمه اطهار(ع) از خود نشان دادند و این مسئله یک اصل فراموش ناشدنی است.

سردار اسماعیل کوثری، جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله، درگفتگو با خبرگزاری بسیج پرس، درخصوص ۲۹ سالگرد ارتحال امام(ره) اظهار داشت: حضرت امام (ره)، انسانی شریف بودند که پس از ۱۴ قرن، حیات، رفتار و معیشتی همچون ائمه اطهار(ع) از خود نشان دادند و این مسئله یک اصل فراموش ناشدنی است.

وی در خصوص این مسئله که آیا امام راحل در مسیر انقلاب به اهداف خود رسیده اند یا خیر، ابراز داشت: در برخی موارد، انقلاب اسلامی به دستاوردهای مد نظر حضرت امام دست یافته است و در برخی دیگر، واقعیت این است که هنوز در میانه های راه قرار داریم. بنابراین باید تلاش ها و تدبیرهای لازم را جهت دستیابی کامل به اهداف مد نظر آن بزرگوار را به کار بریم. به عنوان مثال، ایشان بر مسئله بسیج در جهان اسلام، تاکیدات بسیاری نمودند. حال امروزه می بینیم که بسیاری از جوامع به مسئله بسیج و توانایی های آن اذعان دارند و به تاسیس و تشکیل آن مبادرت نمودند. ازطرفی دیگر، مقام معظم رهبری، از نزدیک ترین و وفادارترین یاران امام راحل، نیز بر تمامی اهداف و خواسته های حضرت امام و نگرانی های ایشان در مورد انقلاب و نظام، اشراف کامل داشته و با قدرت تا نیل به تمامی اهداف تلاش خواهند کرد.
جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله در پاسخ به این سوال که گرایشات جوانان به آرمان ها و اهداف امام راحل چگونه است، تصریح کرد:
جانشین قرارگاه ثارالله در رابطه گرایش مردم و جوانان معتقد است:
مسلما خیلی سخت خواهد بود که بگوییم جوانان با اینکه حضرت امام را ندیده اند نمی توانند درک درستی از ایشان داشته باشند. یقینا آنها با درک و مشاهده مقام معظم رهبری، روح انقلابی حضرت امام خمینی(ره) را برای خود متصور شوندکه امام چه کسی بود و چه اهدافی را دنبال می کرد.
وی ابراز داشت: با پیشرفتی که از رسانه ها شاهدش هستیم،آنها می توانند به خوبی حضور امام را بازسازی کرده و به مردم ارائه دهند.آنها از طریق رفتار مقام معظم رهبری این حس را در مردم القا می کنند که امام چه اهدافی را دنبال می کرد. لذا شاهد این مسئله هستیم که جوانان با اینکه حضرت امام را ندیدند اما به خوبی روحیات انقلابی، خد مت به نظام مقدس اسلامی و مقاومت را دارند و در بسیاری از عرصه ها نیز سربلند و موفق بوده اند.
سردار کوثری تصریح کرد: شعار با امام باش، باعث شده که جوانان مسیری را که حضرت امام مشخص کرده اند را دنبال کنند و یا مسئله مهم دفاع از حرم، مگر کسی اجبار کرده که که مدافعان حرم راهی این وادی کند؟ حتی در زمان دفاع مقدس هم همین موضوع بارز بود، در بحث جهاد سازندگی هم جوانان همیشه در صف اول قرار داشتند.
وی با اشاره به خاطرات جنگ افزود: یادم هست در زمان عملیات بیت المقدس پشت جاده عباس خرمشهر روز ۱۰ اردیبهشت سال ۶۱ پشت خاکریز آن جاده به بودیم که دیدم سه نفر از جوان های خیلی کم سن و سال که حداکثر تا ۲۱ سال هم سن نداشتند به هم نزدیک می شدند. با توجه به گلوله و بمبارانی که شاهدش بودیم روی این قضیه حساس شدم و از آنها این قضیه را پرسیدم چرا اینقدر بهم نزدیک می شوید ؟ آنها در جواب گفتند که ما هم رفیق هستیم ورفاقتشان ازدوران دانشجویی وقتی که درآمریکا به سر می بردند شروع شده است و اما هنگامی که جنگ به وقوع پیوست، به کشور اسلامی خود بازگشته تا آنها هم در دفاع مقدس سهیم باشند. چرا که امام فرموده اند که جوانان در دفاع مقدس شرکت کنند. هیچ اجباری در کار نبوده تا آنها به جنگ بیایند، آنها بیش از ۱۰ هزار کیلومتر بلیط گرفته و به اینجا، برای چه؟ برای اینکه وجدان و تشخیص راهشان را عملی کنند .
وی ادامه داد: اکنون نیز وضعیت چنین است. در این میان برخی افراد هم دنبال زندگی مادی خودشان هستند. کما اینکه در آن دوران نیز به دنبال منافع مادی خودشان بودند و بعضی ها حتی در آن زمان در شهر خودشان اهواز بودند و از اهواز به یک شهر دیگر فرار کردند و در همان شرایط افرادی از آمریکا بلند شده و به جنگ می آیند، اینجاست که جوانان ما خودشان تشخیص می دهند که چطور مسیرشان را انتخاب کنند و اجباری در کار نیست. اما این مسیر می تواند، مسیر الی الله باشد یا مسیر شیطانی. حال هرکس آزاد در انتخابش است، چرا که همه ما مورد آزمایش و امتحان الهی قرار می گیریم و هر کسی مسیر خودش را به دلخواه انتخاب می کند .
سردار کوثری، در خصوص قرارگاه شهید فهمیده که متولی برگزاری سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) است، تصریح کرد: به لطف خداوند بزرگ، در خلال این ۲۹ سال ِ پس از رحلت حضرت امام(ره)، در اوج نظم و انضباط و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری قرار داریم. شاید اگر با مسئولین صحبت کنید، اذعان عدم امکانات و تجهیزات لازم را کنند، اما این مسئله در پنج سال نخست انقلاب به مراتب دشوار تر و فقدان تجهیزات ملموس تر بود، اما به رغم همه این دشواری ها، بازهم مردم عاشقانه در مراسم ارتحال حضرت امام حضور می یافتند تا وفاداری خود را اعلام نمایند. قرارگاه شهید فهمیده، در راستای برگزاری هرچه بهتر، شایسته تر و امنیت هرچه بیشتر مراسم ارتحال امام بزرگوار، هر ساله در این ایام تشکیل می گردد و مسئولیت اداره آن نیز بر عهده سپاه تهران بزرگ می باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: قرارگاه شهید فهمیده، هرسال پخته تر و با دقت بیشتری، امنیت برگزاری مراسم ارتحال امام راحل را پیگری می کند و از آنجایی که میزبان برگزاری چنین مراسم بزرگی است، در تعامل کامل با دیگر ارگان ها و نهادها دارد. بنابراین، قرارگاه شهید فهمیده شایستگی میزبانی مراسم ارتحال امام را به خوبی داراست. قرارگاه شهید فهمیده، پیش از عید امسال، یعنی از اواخر سال ۹۶ فعالیت های خود را آغاز نمود و در ابعاد مختلف، هماهنگی های لازم و تامین امنیت را به نحو شایسته ای فراهم نمود. سال گذشته، برادر بزرگوار، سردار کاظمینی به عنوان فرماندهی محترم سپاه تهران بزرگ و مسئول قرارگاه شهید فهمیده به نحو احسن به اداره این قرارگاه و نظارت بر فعالیت های آن مشغول بودند. امسال نیز سردار یزدی، انشالله با توانمندی ها و تدبیرهای مناسب، به خوبی مراسم چند ساعت آینده را راهبری خواهند نمود تا مسئولیت سنگین قرارگاه شهید فهمیده به نحوی شایسته و مطلوب صورت گیرد.

دسته بندی: اسلاید, امنیت دفاعی, سیاسی, فرمانده من, مصاحبه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>