الکاظمی در ارتباط با سعودی‌ها به زیان منافع ملی عمل نکندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، عضو ائتلاف «سائرون» در پارلمان عراق از نخست وزیر کشورش خواست حالا که به دنبال تقویت روابط با عربستان است زیر بار هیچ سازش و امتیازدهی به سعودی‌ها نرود.

«محمد الغزی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه گفت:مصطفی الکاظمی باید هر گونه سازشی را در قبال سعودی‌ها رد کند و اجازه ندهد که آنها در امور عراق دخالت کنند.

عضو پارلمان عراق گفت: «سفرهای بین المللی مصطفی الکاظمی باید به شکلی سنجیده مبتنی بر اصل مبادلات تجاری و اقتصادی باشد و عراق از این سفرها به خصوص در این مرحله استفاده کند.

از صبح امروز دور جدید مذاکرات شورای هماهنگی عراقی – سعودی آغاز شد و در دومین روز از این مذاکرات در ریاض، توافق‌نامه‌هایی دوجانبه امضا شد.

ریاست هیأت عراقی در این نشست را «علی عبدالامیر علاوی» وزیر دارایی این کشور و ریاست هیأت سعودی را «عبدالعزیز بن سلمان» وزیر انرژی برعهده داشت.

قرار بود «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق نیز امروز به تیم عراقی حاضر در ریاض ملحق شود اما به دلیل بیماری شاه سعودی و انتقال او به بیمارستان، این سفر به تاخیر افتاد.

انتهای پیام/۳۴۱