به گزارش خبرگزاری بسیج پرس آیت‌الله مصطفی علما پیش از ظهر امروز در دیدار با گروه‌های جهادی اظهار داشت: خدمت به مردم و خدمتگزاری سابقه طولانی دارد و سابقه آن به حضرات معصومین، رسول خدا و حتی قبل تر از آنها هم برمی‌گردد.

وی افزود: شکل خدمت به مردم بر حسب زمان تغییر می‌کند، اما حقیقت و کلیت آن ثابت است و سابقه طولانی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه یادآور شد: در شرح حال ائمه معصومین و به ویژه امام سجاد (ع) آمده است که شانه‌های ایشان به خاطر حمل کیسه‌های آذوقه و حمیان‌های آرد پینه بسته بود.

آیت‌الله علما بیان داشت: کمک به مردم شیوه، روش و منش امیرالمومنین (ع) و رسول خدا (ص) بوده است.

وی سپس از خدمات جهادگران به ویژه در بحث مقابله با بیماری کرونا تقدیر کرد و بیان داشت: خدماتی که در این حوزه انجام دادید بی‌نظیر بود، این اقدامات علاوه بر انعکاس جهانی و ظاهری، اثرات معنوی هم در جامعه دارد.

امام جمعه کرمانشاه جهادگران را تربیت شده مکتب اسلام و کار آنها را بسیار مؤثر و مهم برشمرد و ادامه داد: همانگونه که تربیت شده‌های مکتب اسلام و امام (ره) جنگ را اداره کردند و در دفاع مقدس افتخارآفرین شدند امروز هم شما راه آنها را ادامه می‌دهید.

آیت‌الله علما گفت: آسایش فکر مردم در این شرایطی که بیماری کرونا مشکلات اقتصادی ایجاد کرده برای ما مهم است و کمک شما به آسیب زدگان از کرونا در دنیا مثال زدنی شده و حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: در ماجرای کرونا مردم هم پای کار بودند، اما سمبل آن جهادگران، سپاه و بسیج و نهادهایی از جمله ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه بیان داشت: اجمالا نفس کار مهم است، امیدوارم که ثابت قدم در این مسیر بمانید و همانطور که ۱۴۰۰ سال است که این مسیر برحق را دنبال می‌کنیم باز هم به همت شما ادامه دهنده آن باشیم.منبع:مهر