به گزارش بسیج پرس پرس به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح سه شنبه اول مهرماه در مراسم افتتاح ۳۵۰ واحد مسکونی برای زلزله زدگان، با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: در کنار شهدای عزیزی هستیم که ناظر ما هستند و در این مکان مقدس از برادران خوبمان در سپاه قدردانی می کنیم. از فرماندار محترم این شهر هم تشکر می کنم که مرهمی بر زخم های مردم گذاشته اند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با قدردانی از تلاش های سردار شاهوارپور گفت: سپاه در امنیت و رسیدگی به محرومین، خدمات خود را پی می گیرد و با این کار، دیگران را به تحرک وا می دارد. این مراسم رونمایی از خدمت سپاه است. این فعالیت، باعث تحرک در نهادهای دیگر هم شده است. سپاه با پول خودش که باید خرج امنیت کند، رفع محرومیت را به عنوان امنیت تعریف کرده و هزینه کرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به لزوم حفظ امنیت در ابعاد مختلف گفت: آرامش روح و روان کشور، بخشی از امنیت ملی است که مکتب حاج قاسم، همت، خرازی و باکری ها است. کاهش فاصله ها و با هم بودن بخشی از امنیت است. امنیت در منطقه را هم با حضور در سوریه و عراق پیگیری کردیم تا بتوانیم با مردم امنیت را به منطقه برگردانیم.

محسن رضایی به مشارکت بالای مردم مسجدسلیمان در دفاع مقدس و تقدیم شهدای فراوان در این خطه گفت: در این شهرستان از یک جوان ۱۳ ساله تا پیرمردهای ۶۰-۷۰ ساله تا خانم هایی که در بمباران شهید شدند را داریم. مردم اینجا در دفاع مقدس جای خود را پیدا کردند. مردم در قیام اسلامی، عادلانه در جای خود قرار می گیرند. این شهرستان، نماد و الگویی از قیام عادلانه است. همه و همه در جنگ بودند. از خط مقدم دفاع مقدس تا خط مقدم دفاع از حرم.

وی به همدلی مردم منطقه با خدمتگذاری های سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: امیدواریم که ارتباط خوب و همدلی سپاه و مردم همواره حفظ شود.

بنا به این گزارش، فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس، در بدو ورود به شهرستان زادگاه خود، با حضور بر مزار شهید بهنام محمدی و شهدای گمنام مسجدسلیمان، با نثار فاتحه به مقام شامخ شهیدان دفاع مقدس ادای احترام کرد.

محسن رضایی که توسط سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) و مقامات منطقه همراهی می شد، با حضور در گلزار شهدای مسجد سلیمان، در آیین افتتاح مرمت و بازسازی و رنگ آمیزی ۴۰ مدرسه، احداث ۵۱ باب خانه و مرمت و بازسازی ۲۴۹ منزل مسکونی شرکت کرد. احداث، تعمیر، مرمت و بازسازی این واحدهای مسکونی توسط گروه‌های جهادی و بسیجی سپاه پاسداران انجام پذیرفته است.

در ادامه با حضور محسن رضایی، کلید یکی از واحدهای ساخته شده برای خانواده های آسیب دیده از زلزله سال ۹۸، تحویل ایشان شد.منبع:مهر