به گزارش بسیج پرس در کرمان، آئین افتتاح پروژه آبرسانی در روستا‌های نرماشیر با حضور فرمانده سپاه ثارالله برگزار شد.

سردار حسین معروفی اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم کشور که به ویژه در استان کرمان به آن نیاز داریم، ترمیم آب شرب بهداشتی برای مردم به ویژه شرق استان است که از اولویت‌های جدی دولت و سپاه و قرارگاه پیشرفت و آبادانی و بسیج سازندگی است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه تعامل خوبی بین سپاه و دولت انجام و تفاهم نامه‌ای در هفته آینده میان سپاه ثارالله و استانداری کرمان منعقد می‌شود؛ افزود: در این قرارداد ۷۰ درصد پروژه‌ها با نزدیک ۱۲۱ میلیارد تومان مربوط به آب شرب با اولویت شرق و جنوب استان است.

وی با اشاره به اینکه تأمین آب شرب بهداشتی در نرماشیر با توجه به نیازی که احساس می‌شد جزو اولویت‌ها قرار گرفت؛ اظهار داشت: با کار شبانه روزی جهادی و دستگاه‌هایی که از لشکر ۴۱ ثارالله فرستادیم ۵ هزار متر کانال زنی انجام و آب هشت پارچه روستا و یک مرکز شهری مجموعاً به تعداد ۳۵۰۰ خانوار اصلاح و یا از صفر آبرسانی شد.

سردار معروفی ادامه داد: نزدیک ۱۱ هزار نفر در اصلاح آب و ۲ هزار نفر در آبرسانی جدید تحت پوشش قرار گرفتند که این امر مرهون کار قرارگاهی است و مزیت کار جهادی سرعت، پایین آوردن هزینه‌ها و مشارکت خود مردم است که بیش از یک سوم تا ۴۰ درصد مشارکت مردمی هزینه‌های ما را پایین می‌آورد.

وی با تأکید بر اینکه ما دنبال تأمین آب شرب پایدار مردم هستیم؛ ادامه داد: اولویت اول ما در استان در قرارگاه محرومیت زدایی آب، بهداشت، تعمیر خانه‌های محرومین، جهیزیه و ازدواج، اشتغال خرد و خانگی است و نکته‌ای که همه مسئولین باید مد نظر داشته باشند اینکه همانطور که به جنوب باید توجه ویژه داشته و در کنار مردم باشیم، همان نگاه باید به شرق استان باشد، زیرا ضریب محرومیت شرق استان کمتر نیست و بعضی جا‌ها بیشتر هم هست.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ضرورت نگاه نزدیک به عدالت، منسجم و قرارگاهی برای خدمت به محرومین را مورد تأکید قرار داد و با افزودن اینکه نیروی انسانی فعال و با انگیزه بالا و روحیه جهادی می‌تواند به ما کمک کند؛ از مردم این مناطق درخواست کرد: با توان و نیروی کار خود به کمک سپاه بیایند که یک سوم هزینه‌ها پایین می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: مکتب حاج قاسم، مکتب مردم نوازی، مردم دوستی و باور به مردم به عنوان، ولی نعمت است و باید برای آن‌ها با افتخار نوکری و نه آقایی کنیم که این نوکری بزرگترین افتخار و عبادت است و آرامش ما وقتی است که لبخند را بر مردم ببینیم