به گزارش بسیج پرس از خراسان رضوی؛ علی رستمی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: همزمان با هفته دولت ۹۶ پروژه افتتاحی با اعتباری بالغ بر ۵۹ میلیارد تومان اعتبار و پروژه‌های کلنگ‌زنی نیز ۱۰ پروژه و با ۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار بصورت ویدیو کنفرانس افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.
 
وی با بیان اینکه پروژه‌های راهداری، طرح‌های مخابراتی، شرکت برق، گاز و حوزه کشاورزی بیشترین پروژه‌های هفته دولت را به خود اختصاص داده، اطهار داشت: پروژه‌ها اغلب عمرانی و خدماتی و در حوزه زیر سآخت تعریف شده است.
 
فرماندار تربت حیدریه به ابتکار جدید امسال دولت در بودجه ۹۹ اشاره کرد و افزود: دولت پروژه‌های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار می‌کند که در شهرستان تربت حیدریه مجتمع فرهنگی هنری پیشکوه، دو سالن ورزشی و دو طرح مرمت و بهسازی کاروانسرای کامه و حمام حاج رئیس آماده واگذاری به بخش خصوصی است که برای تکمیل آن حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
 
وی بیان کرد: این در حالی است که تمام بودجه شهرستان از محل اعتبارات تملک دارایی و ماده ۱۸۰ برای سالجاری ۲۸ میلیارد تومان است و اگر همه این بودجه را به این پنج پروژه اختصاص دهیم باز هم ۳ میلیارد تومان اعتبار کم داریم.
 
فرماندار تربت حیدریه گفت: امسال دولت محور برنامه‌های رسانه‌ای خود را بر احیای اعتماد عمومی و سرمایه‌های اجتماعی سلب شده، قرار داده و این بدان معناست که رسانه‌های جمعی و مسوولان باید ضمن امتناع از تزریق امید واهی و نیز پمپاژ ناامیدی در جامعه، مردم را تنها با واقعیت‌های موجود آشنا کرده و آگاه سازند و از سیاه نمایی بپرهیزند.