اعمال نظارت بیشتر بر کارکنان ناجا؛ حاج قاسم درباره نیروی انتظامی چه گفته بود؟به گزارش گروه اجتماعی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، حجت‎الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در گفت‌وگو با برنامه رویای آندلوس گروه سیاسی رادیو ایران از نظارت بیشتر بر عملکرد ناجا خبر داد و اظهار داشت: بر اساس اصل هشتم قانون اساسی مردم حق نظارت بر رفتار کلیه ارکان حاکمیت را دارند.

وی افزود: برهمین اساس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی نظارت بر عملکرد کارکنان ناجا را علاوه بر بازرسی و حفاظت اطلاعات از طریق معاونت نظارت و ارزشیابی مکتبی خود در دستور کار قرار داده است.

این مسئول افزود: سایت شخصی اینجانب در کنار سامانه ۱۹۷ و سامانه ارتباطی سازمان حفاظت اطلاعات آماده دریافت نظرات انتقادات و پیشنهادات مردم عزیز درباره عملکرد کارکنان ناجاست. همچنین کلیه دفاتر عقیدتی سیاسی در همه واحدها و رده‌های این نیرو آماده دریافت گزارشات و تظرات مردمی‌اند.

حجت‌الاسلام ادیانی همچنین به بیانی از سردار شهید قاسم سلیمانی درباره نیروی انتظامی اشاره کرده و ادامه داد: شهید سلیمانی گفته بود اینکه ما شب ها راحت استراحت می‌کنیم مدیون بیداری نیروهای انتظامیست. این گفته شهید سلیمانی به حقیقت درست است و قاطبه کارکنان نیروی انتظامی افرادی خدوم و مجاهد در عرصه خدمت به مردم عزیزمان هستند.

در چند روز اخیر انتشار کلیپی از رفتار نامناسب یک مأمور انتظامی با یکی از محکومین مراجع قضایی که به اتهام شرارت به حکم دادگاه در معابر گردانده می‌شد واکنش های فراوانی را به دنبال داشت.

در این میان رسانه‌های بیگانه در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی با سوء استفاده از این تصاویر سعی در ایجاد فضاسازی علیه کلیت نیروی انتظامی و دستگاه قضایی داشتند.

از سویی با اینکه در چند روز خبر آزادی افسر پلیس‌قاتل جورج فلوید گه در شهر مینیاپولیس آمریکا زیر زانوان خود خفه کرده بود بازخورد های فراوانی در داخلی این کشور به دنبال داشته اما رسانه های فارسی زبان بیگانه از این رخداد به سادگی عبور کردند.

با این حال حجت الاسلام المسلمین رئیسی رییس قوه قضاییه پس از انتشار تصاویر گفته شده به دادستان کل کشور دستور داد تا ضمن بررسی و برخورد با مامور خاطی و بازپرس پرونده، ساز و کاری را جهت حفظ حقوق شهروندی متهمین پس از محکومیت تدوین کند.

پیشتر نیز سامانه ۱۹۷ به عنوان دفتر نظارت همگانی نیروی انتظامی از دوران فرماندهی سردار قالیباف شکل گرفته تا مردم بتوانند هرگونه شکایت نظر و پیشنهاد خود را در مورد عملکرد کارکنان ناجا در سریعترین زمان ممکن با مسئولان این نیرو مطرح کنند.

پیشتر فرمانده معظم کل قوا ۱۹ اردیبهشت سال ۹۵ در دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی با تأکید بر نظارت کامل و جدی مسئولان نیروی انتظامی بر سلامت فکر و عمل و اخلاق کارکنان این نیرو فرموده بودند: برنامه‌ها را بر «عقل و منطق»، «عزم و اقتدار» و «قانون‌گرایی و عطوفت» استوار کنید تا تصویری کاملاً مطلوب از ناجا در ذهن مردم قدرشناس ترسیم شود.

انتهای پیام/۳۴۱