تعداد زیادی از وزنه‌برداران فیجی در رده‌های مختلف در اعتراض به حضور حسین توکلی از تیم ملی بیرون آمدند.

به گزارش بسیج پرس,انتصاب یک ایرانی به عنوان مربی تیم ملی وزنه‌برداری فیجی باعث شد تا تعداد زیاد از ورزشکاران نوجوان، جوان و بزرگسال در اعتراض به این مربی از رقابت‌های اقیانوسیه که ماه آینده برگزار می‌شود، کناره‌گیری کنند.

در میان معترضان الین کیکاماتانا، بانوی سال فیجی و یکی از بهترین وزنه‌برداران جوان در جهان نیز دیده می‌شود که اعلام کرده در حال حاضر هیچ نظری ندارد.

این بانوی ورزشکار ۲ رقابت جهانی را تحریم کرده و از نخست‌وزیری خواسته تا در خصوص نابود شدن رویاهایش برای کسب مدال المپیک فیجی ورود کند.

کمیته المپیک فیجی و اتحادیه ورزش این کشور نمایندگانی را برای صحبت با ورزشکاران فرستادند. ۲۱ ورزشکار از ۲۵ نفر لیست تیم ملی فیجی در تمامی رده‌های سنی هفته گذشته از رقابت‌های اقیانوسیه کناره‌گیری کردند. این موضوع باعث شد تا جوانترین وزنه‌بردار فیجی شانس خود را برای کسب سهمیه المپیک جوانان از دست بدهد.

آتما ماهاراج رئیس فدراسیون وزنه‌برداری فیجی دریافت نامه‌ دادخواست را تایید کرد که در آن اظهارات کیکاماتانا از کنار گذاشتنش از رقابت‌های اقیانوسیه بود.

ماهاراج در این باره اظهار داشت: ما در این خصوص از روش مصالحه‌آمیز استفاده می‌کنیم و به تصمیم ورزشکاران و نمایندگان احترام می‌گذاریم.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری فیجی گفته حسین توکلی به عنوان بخشی از برنامه‌ها برای جذب مردم به سطح جدیدی از ورزش با برنامه‌هایی برای ایجاد مرکز نمایش نخبگان در سووا تعیین شده است. سووا سال آینده میزبان مسابقات وزنه‌برداری جوانان جهان است.

ماهاراج خاطرنشان کرد: وزنه‌برداری فیجی به خاطر اینکه توانایی جذب حسین توکلی را داشته مورد ستایش قرار گرفته است. در هر جای دیگری در جهان مربیان و ورزشکاران به دنبال فرصتی هستند تا بهترین مربی را برای آموزش در سطح بالا با طلای المپیک جذب کنند. این مربی یکی از قدرتمندترین‌ها در وزنه‌برداری بین‌المللی است.

ماهاراج تاکید کرد برنامه‌های حسین توکلی از سوی دولت، کمیته ملی المپیک و اتحادیه ورزش فیجی مورد حمایت قرار می‌گیرد.

دسته بندی: آخرین اخبار, کشتی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>