اظهارات فرمانده سنتکام، بخشی از سیاست افزایش فشار علیه ایران استبه گزارش گروه سایر رسانه‌های بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، حسین نوش آبادی در گفت‌وگویی، در خصوص اظهارات ضد ایرانی فرمانده سازمان آمریکایی سنتکام مبنی بر اینکه تهران مدت‌هاست سیاست تلاش برای اخراج ایالات متحده از صحنه عراق را دنبال می‌کند، گفت: قطعا همگان می دانند آمریکا علاقه ای به وجود عراق قوی و مستقل ندارد از این رو به حضور نظامی‌اش در این کشور ادامه داده است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماهیت حضور نظامی آمریکا تنش‌زا است، اظهار کرد: در واقع حضور ایالات متحده در منطقه منافع ملی کشورهای مختلفی را تحت تاثیر قرار می دهد و آسیب بزرگی به شمار می رود.

وی ادامه داد: بنابراین می توان اذعان کرد اظهارات ضد ایرانی فرمانده سازمان آمریکایی سنتکام در راستای افزایش فشار علیه کشورمان است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بدون تردید سیاستمداران کاخ سفید به خوبی می دانند خروج نظامیان این کشور از عراق، خواست تمام ملت و همچنین مصوبه پارلمان عراق است از این رو نمی توانند با فرافکنی آن را نادیده بگیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین باید یادآور شد سیاست جمهوری اسلامی ایران نسبت به حضور متجاوزان در منطقه از جمله تروریست های آمریکایی روشن است؛ کشورهای منطقه توانایی برقراری امنیت و ثبات را دارند و نیازی به دخالت بیگانگان در این عرصه وجود ندارد.

فرمانده سازمان آمریکایی سنتکام که تهران آن را تروریستی می‌داند، مدعی شد ایران برای مدت‌هاست که سیاست تلاش برای اخراج آمریکا از صحنه عراق را دنبال می‌کند.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/۳۴۱