اطاعت از ولی امر، عزت امت را به دنبال دارد

به گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام «سید اسماعیل حسینی مازندرانی»  مسئول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان در مراسم اربعین حسینی که با حضور فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی لرستان در فضای باز و رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت اربعین در این است که در این روز، با تدبیر الهی، یاد نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد.

وی افزود: درسی که اربعین به ما می‌دهد، این است که باید یاد حقیقت و خاطره شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت.

مسئول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان در بخش دیگری سخنان خود به نقش بصیرت در سپاه امام حسین (ع) اشاره و عنوان کرد: یکی از حوادث تاریخ اسلام قیام عاشوراست که نمی‌توان از نقش بصیرت دینی در خلق این نهضت غافل بود، بر اساس شاخصه بصیرت، اصحاب و بنی هاشم که از نقطه آغاز تا پایان راه با امام خویش همراه بودند، ذره‌ای در اراده آنها خلل ایجاد نشد.

وی گفت: نکته‌ای که در قیام عاشورا می‌درخشد، انتخاب آگاهانه شهدای کربلاست که ناشی از بصیرت و دینداری است، آنها می‌دانستند که برای چه آمده اند و می‌فهمیدند که به کجا می‌روند و لذا برای رسیدن به مقام شهادت از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

مسئول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دو سویه بودن قیام امام حسین (ع) افزود: قیام امام (ع)، دو سویه بود؛ یک سوی آن بصیرت رهبری و سوی دیگر، بصیرت یاران امام (ع) است. یاران امام حسین (ع) با شناخت عمیق از امام و دشمن، به امام حسین (ع) پیوستند و در واقع، قیام آنها به دور از تحریک دشمنان و فریب کاری جناح باطل صورت گرفت.

حجت الاسلام حسینی مازندرانی در ادامه به ویژگی ولایت‌مداران واقعی اشاره کرد و گفت: اطاعت‌پذیری دارای درجات گوناگون است و برای رسیدن به مرتبه عالی آن، باید تسلیم محض امام و مقتدای خویش بود، یاران امام حسین (ع) نیز اطاعت‌پذیری خویش را به روشنی به نمایش گذاشتند؛ زیرا با آن که امام بیعت خویش را از آنها برداشته بود، اما عاشقانه از مقتدای خود اطاعت کردند، امروز جامعه اسلامی ما از هر روز بهتر درک می‌کند که اطاعت از ولی امر، عزت امت را به دنبال دارد و هر کسی دنبال سربلندی است، باید مطیع اولیای الهی و پیشوایان معصوم و جانشینان آن بزرگواران باشد.

وی همچنین به ویژگی یاران امام حسین (ع) اشاره و بیان کرد: یکی از ویژگی‌های یاران امام حسین (ع) تولی و تبری است، یعنی با دوستان خدا دوست و با دشمنان او دشمن هستند، زندگی یک مسلمان ایجاب می‌کند که خط فکری و سیاسی خود را نسبت به حق و باطل مشخص کند و بی‌طرف نماند، بلکه مطیع ولی خدا باشد و با دشمنان دین و دشمنان رهبر صالح، دشمنی داشته باشد، چرا که اکمال دین، در همین است.

مسئول عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان گفت: بررسی عمیق عوامل کم‌رنگ شدن دین‌داری در آن جامعه یکی از مهم‌ترین درس‌های نهضت عاشوراست؛ امام حسین (ع) با جامعه‌ای روبه‌رو بودند که در آن دین لقلقه زبان‌ها و بازیچه دنیازدگی سیاست‌بازان شده بود.

انتهای پیام/