استقرار رادارها برای رصد ریز پرنده ها یکی از مامورت های پدافند هوایی است

امیر سرتیپ دوم عظیمی با اشاره به رصد و پایش شبانه روزی تحرکات هوایی در شمال غرب کشور گفت: از دیگر ماموریت های رصدی و پایشی پدافند هوایی، استقرار رادارهایی برای رصد ریز پرنده ها برای دفع هرگونه تهدیدات است.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس به نقل از  روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم عباس عظیمی فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب با بیان اینکه این منطقه یکی از مناطق ۹گانه ارتش جمهوری اسلامی ایران است اظهار کرد: ماموریت این منطقه پدافندی حراست از آسمان کشور بوده و پنج استان آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و بخشهایی از استان های زنجان و کردستان را در بر می گیرد .

امیر سرتیپ دوم عباس عظیمی با اشاره به رصد و پایش شبانه روزی تحرکات هوایی، بیان کرد:  منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب از اهمیتی بالایی برخوردار است چراکه شمالغرب به عنوان دروازه کشور جمهوری اسلامی است که بسیاری از پروازهای عبوری از آن انجام می شود.

وی استقرار رادارهایی برای رصد ریز پرنده ها را از دیگر ماموریت های رصدی و پایشی پدافند هوایی برای دفع هرگونه تهدیدات عنوان و بیان کرد: برای تصویربرداری هم برابر دستورالعمل که از استانداری و شورای امنیت از پدافند هوایی درخواست می شود اطلاع رسانی شده در غیر آن از آن ممانعت می شود.

امیر عظیمی در ادامه به فعالیت پدافند هوایی در راستای مهار کرونا هم اشاره کرد و گفت: نیروهای این منطقه ضمن ضدعفونی اماکن حیطه ماموریتی و رعایت دستورالعمل ها، اماکن شهری تبریز، آذرشهر، ایلخچی، خسروشهر و روستهای هم جوار را نیز ضد عفونی کرده است.

وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی منطقه پدافند هوایی مشخص است، افزود: علیرغم ماموریت های محوله خود را در برابر سلامتی مردم موظف دانسته و علاه بر ضد عفونی معابر با تغییر کاربردی خیاط خانه این منطقه به کارگاه تولید ماسک، تاکنون ۶۰ هزار ماسک تولید و در اختیار متولیان قرار داده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا