دارا: استفاده بهینه از منابع سرشار انرژی از ضرورت‌های پیشرفت ایران استبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «جلیل دارا» رئیس بسیج اساتید دانشگاه های تهران در نشست مشترک با فریدون عباسی رئیس کمیسون انرژی مجلس اظهار داشت: اساتید متخصص حوزه انرژی آماده همکاری علمی با کمیسیون انرژی مجلس هستند.

دارا در این نشست ضمن برشمردن ظرفیت‌های نخبگی و علمی اساتید دانشگاه‌های تهران از اعلام آمادگی اساتید برای ارائه همکاری‌های کارشناسی علمی به کمیسیون انرژی مجلس خبر داد.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران بیان داشت مجلس شورای اسلامی در شرایط حساس کنونی بیش از هر چیز نیازمند دریافت ایده‌ها و نظرات کارشناسانه علمی است که اساتید دانشگاه‌ها می‌توانند در این زمینه همیار خوبی باشند.

وی بر ضرورت انجام کار کارشناسی در خصوص بهره‌برداری مطلوب از منابع انرژی در کشور اشاره داشته و یکی از ضرورت‌های پیشرفت ایران را استفاده بهینه از منابع سرشار انرژی در کشور دانست و اینکه در زمینه‌های استخراج، پالایش و فرآوری باید از متخصصین جوان داخلی استفاده کرد و اینکه در زمینه‌های استخراج، پالایش و فرآوری باید از متخصصین جوان داخلی استفاده کرد.

در این جلسه، فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس نیز بر استفاده هرچه بیشتر و بهتر از اساتید در موضوعات مورد بحث در کمیسیون اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد تا با این اقدام، تصمیمات کمیسیون انرژی کارشناسانه‌تر شود.

انتهای پیام/ ۱۴۱