به گزارش بسیج پرس از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، نشست هیئت امنای ستاد دیه استان آذربایجان شرقی به ریاست رئیس کل دادگستری استان و با حضور دادستان مرکز استان و تعدادی از خیرین برگزار شد. طی این نشست موسی خلیل الهی با بیان اینکه مردم استان همیشه در انجام امور خیر پیشقدم بوده اند، اظهار داشت: این موضوع یک ظرفیت بزرگ برای استان محسوب می شود که باید از آن به خوبی بهره مند شد.
وی با اشاره به فرا رسیدن ایام عزاداری سیدالشهدا اباعبدالله الحسین(ع) ادامه داد: با توجه به برخی دستورالعمل های بهداشتی هیئات حسینی اعلام کرده اند که هزینه برگزاری مراسم را صرف امور خیر خواهند کرد و این موضوع فرصت مناسبی برای جلب کمک های خیرخواهانه برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد است.
خلیل اللهی با بیان اینکه در ماه های اخیر شاهد همدلی مردم ایران در برگزاری رزمایش مساوات بودیم که این موضوع یکی از بی نظیرترین سنت هایی بوده که خاص مردم کشورمان است، گفت: استفاده از چنین ظرفیت هایی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و کمک به خانواده آنها فرصت مناسبی است.
طی این نشست ۶۵ مورد پرونده جرایم غیر عمد بررسی و در خصوص بخشی از محکومیت جرایم غیر عمد در قالب کمک های بلاعوض مساعدت شد.