فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نگاه نیروی زمینی ارتش به اشراف، همانند نگاه به فروع دین است و مهم‌ترین دلیل این امر آن است که ما در نظام الهی و ولایی زندگی می کنیم و با دیگر نظام های موجود در دنیا تفاوت اساسی داریم.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در سومین دوره جشنواره مالک اشتر اداره عقیدتی سیاسی این نیرو و در جمع نفرات برتر حوزه اشراف اظهار کرد: نیروی زمینی ارتش بر سه اصل ولایت‌مداری، عدالت محوری و شایسته سالاری استوار است و تمام برنامه هایی که در این نیرو انجام می شود باید برابر با این سه اصل باشد.

وی ادامه داد: در نیروی زمینی ارتش ۲۸ طرح  را با نام مبارک ” لبیک یا امام خامنه ای عزیز” ترسیم کرده ایم که تمام برنامه نزاجا  اعم از ارتقای آمادگی رزمی، فرهنگی ، معیشتی،علمی و…   در این طرح ها لحاظ شده است. طرح های لبیک  “یا امام خامنه ای عزیز”  شناسنامه نیروی زمینی ارتش محسوب می شوند، نحوی اجرای این طرح ها ملاک ارزیابی کارکنان و فرماندهان در حوزه اشراف است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه “اشراف” از مطالبات فرماندهی معظم کل قواست، افزود: تمام برنامه ها باید با جدیت و پشتکار انجام شود چرا که  اگر کم کاری صورت گیرد به  اهداف مهم سازمانی نخواهیم رسید و در این راستا، ارتقای آمادگی رزمی و افزایش توان دفاعی،  مهم‌ترین مولفه در سطح نیروهای نظامی است که باید بیشترین دغدغه ما در این حوزه باشد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری در بخش دیگری از سخنانش به افزایش روحیه خدمتی کارکنان و تامین معیشت خانواده ها پرداخت و خاطرنشان کرد:  مهم‌ترین اولویت در نیروی زمینی، کارکنان و خانواده های آنها هستند، برای افزایش روحیه خدمتی کارکنان و خانواده های آنها برنامه های بسیار مطلوبی  در نزاجا انجام شده و در حال حاضر در حوزه تامین مسکن سازمانی و شخصی در حدود ۲۳ هزار واحد منازل سازمانی در سراسر کشور در حال ساخت و احداث است که تاکنون در شهرهای مشهد، ارومیه، کرمان، کرمانشاه  و …. این منازل نحویل کارکنان غیور نیروی زمینی ارتش شده است.

وی تاکید کرد: در حوزه مسکن شخصی کارکنان، تفاهم نامه ای با وزارت مسکن امضا شد تا در آینده در چندین شهر کشور شاهد تامین مسکن ملی برای کارکنان باشیم و نیروی زمینی ارتش این نوید را به همرزمان غیور خود می دهد که موانع و مشکلات معیشتی کارکنان و خانواده ها را مرتفع می سازد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش با اجرای برنامه های ترسیم شده می تواند در آینده ای نزدیک در حوزه معیشتی به جایگاه مطلوبی برسد، تصریح کرد: از جمله دغدغه های مهم فرمانده محترم کل ارتش رسیدگی به معیشت کارکنان و خانواده هاست که در این راستا به تمامی فرماندهان نیروها نیز اعلام شده تا در این حوزه، گام های بلندی  را در جهت رفع موانع و مشکلات معیشتی بر دارند.

 وی خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش در قالب طرح توانمند سازی کارکنان در حوزه بیماران صعب العلاج ، مسکن سازمانی و شخصی، زدودن کهنگی از خانه های سازمانی و اماکن پادگانی، تشکیل قرارگاه انصار، طرح دارالشفای حضرت فاطمه زهرا(س) ، طرح پیوند آسمانی، کمک هزینه تحصیل فرزندان کارکنان که دو فرزند همزمان در دانشگاه  آزاد مشغول به تحصیل هستند، کمک هزینه تولد فرزندان دوقلو و… گام های موثری را برداشته است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: همچنان که سلسله مراتب فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تمام تلاش  و دغدغه خود را در جهت رفع موانع خدمتی کارکنان،می دانند، انتظار آن است تا کارکنان با سخت کوشی، جدیت و پشتکار و فراگیری آموزش ها  نسبت به ارتقا آمادگی رزمی و توان دفاعی ارتش کوشا باشند.

وی در پایان گفت: متاسفانه دشمن در فضای مجازی تلاش می کند  تا به فرماندهان نظامی ضربه وارد کند و در این مسیر در تخریب شخصیت فرماندهان کارهای زیادی را انجام داده و ما از متولیان فرهنگی خواستاریم تا با تولید محتوای مناسب و موثر، در خنثی سازی توطئه دشمنان تلاش کنند و اجازه ندهند فضای مجازی فرصتی برای تخریب چهره انقلابی فرماندهان نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران باشد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا