سخنگوی ارتش یمن تاکید کرد: ما منتظر متجاوزان هستیم و بندر الحدیده را به باتلاقی برای آنها تبدیل خواهیم کرد.

به گزارش بسیج پرس، سرلشکر شرف لقمان سخنگوی ارتش یمن در گفت وگوی تلفنی با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ائتلاف متجاوز تحت فرماندهی سعودی به یمن تقریبا از دو سال پیش از یورش به بندر الحدید در ساحل غربی یمن حرف می زند.

وی افزود: نبردها از مدتی پیش در جریان است و همه مسیرهای منتهی به بندر الحدیده (از سوی متجاوزان) آزمایش شده است. اگر خواسته باشند به جاده میدی بازگردند، ما در انتظار آنها هستیم و آمادگی زیادی داریم.
سرلشکر شرف لقمان گفت: ما از مدتی پیش آمریکا را مسئول عواقب احتمالی ناشی از چنین عملیات متجاوزان دانسته‌ایم. آمریکا در مقابل کسب دلارهای کشورهای عرب حوزه خلیج فارس با خون یمنی ها تجارت می کند.
دولت دست نشانده عربستان در یمن بامداد امروز چهارشنبه از آغاز حمله به استان الحدیده یمن خبر داد.

سخنگوی ارتش یمن خاطرنشان کرد: صماح الصماد رئیس فقید شورای عالی انقلاب یمن تهدید کرده بود که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن تنگه باب المندب را خواهند بست و ما همچنین برای جنگ خیابانی و شهری آماده هستیم و در همه سطوح دفاع خواهیم کرد و هرگونه قیمومیت بر بندر الحدیده از طرف شورای امنیت یا نظایر آن را نمی پذیریم. جلوی همگان خواهیم ایستاد.

سرلشکر شرف لقمان درباره آمادگی نظامی در داخل بندر الحدیده گفت: الحدیده شهر بزرگی با سه میلیون نفر جمعیت است و ورود به آن مشکل بزرگی برای ائتلاف متجاوز خواهد بود و در باتلاق آن غرق خواهند شد. این ائتلاف نخواهد توانست به جایی در الحدیده وارد شود زیرا نتیجه چنین کاری به طور قطع به نفع ما خواهد بود زیرا ما آنجا را می شناسیم.
وی گفت: پهپادهای ارتش و کمیته های مردمی یمن چندین عملیات علیه ائتلاف متجاوز سعودی در ساحل غربی یمن یا در داخل خاک عربستان انجام داده اند و آخرین تحولات درباره پهپادها و قدرت موشکی بزودی اعلام خواهد شد و هرگونه اقدام متجاوزان با پاسخ شدیدتری روبرو خواهد شد.
سرلشکر شرف لقمان دروغ پردازی رسانه های سعودی درخصوص بمباران کارگاه تولید پهپاد در شهر صنعا را رد کرد و گفت که نیروهای متجاوز توان رسیدن به کارگاه های تولید پهپاد یا موشک های یمن را ندارد و متجاوزان اقدام به بمباران اردوگاهها و آوارگان می کنند و بعدا در رسانه ها می گویند که مواضع نظامی را هدف قرار داده اند.

منبع: تسنیم
دسته بندی: آخرین اخبار, بین الملل برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>