ارتش نقش موثری در حفظ آرامش دارد

 امیرسرتیپ دوم عظیمی گفت: ارتش به عنوان یکی از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با کارکنان مخلص و متخصص همواره موجب دلگرمی کشور بوده و نقش موثری در حفظ امنیت و القای آرامش به سطح جامعه بر عهده دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم عباس عظیمی فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال غرب کشور در جمع فرماندهان، مسئولان و مدیران ارشد منطقه شمال غرب کشور ارتش گفت: امنیت از ضروری ترین نیازهای یک جامعه است و از درون انسان نشات می گیرد و ارتباط محکمی باایمان دارد، هرگاه آدمی بتواند بامدیریت عقل خویش تعادل لازم را بین قوای درونی خود مانند غضب،شهوت و…….برقرار کند انسان ایمنی است.
وی افزود: در فرهنگ قرآنی امنیت یک مفهوم وسیع، متوازن و عمیقی دارد و با تمامی ابعاد زندگی و حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و روابط خارجی یک ملت ارتباط دارد این امنیت با اقتدار، وحدت و استحکام درونی جامعه پیوند محکمی دارد.
فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال غرب در ادامه بیان داشت: در دیدگاه اسلامی می بایست امنیت ملی را در سایه اقتدار، استقلال، ارتباطات قوی و سازنده امت اسلامی در کلیه ابعاد و زوایا و ایستادگی در برابر یورش، توطئه و تهدید دشمن و بیگانگان و نفوذ ایادی شیطانی آنان پیگیری کرد.
وی افزود: امروزه هیچ کشوری در تامین امنیت ملی،تنها به مقابله با تهدیدات نظامی بسنده نمی کند بلکه انواع تهدیدات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، روانی، رسانه ایی و… را مد نظر قرار می دهد.
امیر سرتیپ دوم عظیمی گفت: ارتش به عنوان یکی از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با کارکنان مخلص و متخصص همواره موجب دلگرمی کشور بوده و نقش موثری در حفظ امنیت و القای آرامش به سطح جامعه بر عهده دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا