به گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از مشهد، مراسم «مجمع رهروان شهدای انقلاب اسلامی» به همت سپاه ناحیه مسلم با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، خانواده شهدا، ایثارگران و جمعی از فرماندهان ناحیه مسلم در گلزار شهدای انقلاب اسلامی منطقه پورسینا مشهد برگزار شد.

سردار یوسفعلی‌زاده در این مراسم ضمن تسلیت اربعین حسینی اظهار داشت: همه تلاش‌ها و عرض ادب‌ها به ساحت حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) بر این نکته تأکید دارد که ما با شهیدان و در رأس آنها حضرت سیدالشهداء(ع) و اولیای دین همراه هستیم.

وی با اشاره به اینکه اربعین یوم‌الله است، افزود: یزید و عمال حکومتش به دنبال آن بودند تا با جنایتی که در روز عاشورا مرتکب شدند داستان ایثارگری و جانبازی را به تاریخ بسپارند و پایانی بر شهادت باشد، اما نه‌تنها این طور نشد بلکه جریان شهادت و ایثارگری دوباره احیا شد. شهدا و در رأس همه آنها سیدالشهدا (ع)، ماندگار هستند چراکه شهیدان بر جان‌ها و قلب‌ها حکومت می‌کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با تاکید بر اینکه دین خدا در پرتو جهاد و ایثار پایدار و ماندگار شده است تصریح کرد: دشمنان امام حسین(ع) نابود شدند ولی راه آن حضرت باقی ست، به طوری که وقتی سردار دلها؛ سپهبد شهید سلیمانی با فریادی رسا می‌گوید: «ما ملت امام حسین(ع) و شهادتیم» یعنی خط سرخ شهادت میراث انبیاء، اولیاء، مخلصان و مجاهدان در طول تاریخ است.

این مسئول با بیان اینکه گلبانگ مسلمانی امروز به برکت همه مجاهدت‌های رهروان دین خداست، یادآور شد: خداوند در روز عاشورا قدرتش را به رخ همه طواغیت عالم می‌کشاند. روز اربعین رمز ماندگاری حضرت سیدالشهدا(ع) و خون خداست بنابراین معنای تعابیری چون «یا ثارَ اللهِ وَابْنَ ثارِهِ» و «اِنّى سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ، وَحَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُمْ» در همین جا مشخص می‌شود.

یوسفعلی‌زاده با بیان امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) پس از عاشورا پرچمداران نهضت کربلا هستند، گفت: این پرچمداری تا روز قیامت ادامه دارد. همانطور که یزیدیان در آن زمان نتوانستند یاد و نام سیدالشهدا(ع) را از ساحت جامعه دور کنند، در دوران کنونی نیز یزیدیان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و خط سرخ شهادت و مقاومت در برابر مستکبرین تداوم خواهد داشت.

وی در ادامه به چهلمین سالگرد دفاع مقدس اشاره کرد و ابراز داشت: ۴۰ سال قبل دشمن بی خرد و گردنکش بعثی به تحریک نظام سلطه و یزیدیان زمان هجوم بی‌رحمانه‌ای را به میهن اسلامی شروع کرد. این دشمن آمده بود تا در این مقطع از تاریخ کار یزید را دنبال کند و فریاد عدالتخواهی و مبارزه با ظلم را در ایران خفه کند و این کشور را به همان دوران بردگی و طاغوت بازگرداند اما ایران اسلامی به کوری چشم دشمنان پس از ۴۰ سال مقاومت و ایستادگی مستحکم و پابرجاست.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی افزود: امروز یزیدیان زمان از کرده خود پشیمان هستند چراکه مردم ایران، به ویژه خانواده شهدا با رهروی از ولایت، پاسداری از میراث امام خمینی(ره) و شهیدان مثل جان خود و عدم پشیمانی از گذشته خود در چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی ایران کاری حسینی کردند.

این مسئول با اشاره به روحیه عدم سازشکاری امام خمینی‌(ره) گفت: از ابتدای حرکت انقلاب برخی افراد، همانند دوران امام حسین(ع)، امام خمینی(ره) را هم سرزنش کرده و خواستار سازشکاری ایشان بودند آن دوره هم برخی افراد حرکت امام راحل را بی‌خردی می‌دانستند این در حالی ست که مقابله در برابر ظالم عین خردمندی ست. اگر دریافت امان‌نامه از دشمن مورد تأیید بود که در همان روز عاشورا حضرت عباس(س) آن را می‌پذیرفت.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تأکید رهبر انقلاب بر صیانت از رخدادهای دفاع مقدس و هوشیاری نسبت به تحریف این حماسه جاوید عنوان کرد: حرکت انقلاب اسلامی برای نان و مسکن نبود بلکه برای دین و احیای راه سیدالشهدا(ع) بود اما متأسفانه جریانی از ابتدای انقلاب در پی این بوده و هست که اهداف انقلاب را در همین موارد محدود کند. این در حالی ست که شعار شهدا استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و پیروی از ولایت است.

پیش از سخنرانی سردار یوسفعلی‌زاده پیکر شهید دفاع مقدس محمدرضا قانعی در گلزار شهدای انقلاب در منطقه پورسینا تشییع و در ادامه، مراسم وداع با این شهیدوالامقام برگزار شد.

انتهای پیام/