ارائه خدمات بهداشتی به عشایر اشنویه توسط سپاه

سرهنگ عباس محمدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه اشنویه، در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس از ارومیه، با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی به مردم در مناطق محروم یکی از وظایف مهم سپاه است، اظهار داشت: یکی از خدماتی که سپاه در مناطق مرزی و عشایری ارائه می‌دهد از نوع خدمات پزشکی است.

وی افزود: در همین راستا یک تیم پزشکی از طرف معاونت بهداشت و درمان سپاه اشنویه به ارتفاعات صفر مرزی کلاشین که یک منطقه عشایری بوده اعزام شدند و در آنجا خدمات رایگان به اهالی ارائه دادند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه اشنویه ادامه داد: گرفتن فشار و قند خون ۱۰۰ نفر از عشایر منطقه و غربالگری اولیه بیماری‌های مختلف، ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی، ارائه خدمات پزشکی مانند مامایی و دندانپزشکی و انجام تزریقات و پانسمان از جمله خدمات ارائه شده هستند.

وی با اشاره به اینکه مناطق مرزی به دلیل دور بودن از شهرها از جمله مناطق کم‌برخوردار و محروم کشور محسوب می‌شوند، عنوان کرد: ارائه خدمات پزشکی در این مناطق موجب ارتقای بهداشت در این منطقه شده و به درمان بیماران کمک می‌کند.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: خدمات پزشکی ارائه شده کاملا رایگان بوده و مردم هیچگونه هزینه ویزیت یا دارو را نمی‌پردازند و ارائه این خدمات سالانه در چندین نوبت در این مناطق انجام می‌شود.

وی با اشاره به ارائه خدمات پزشکی در روستاهای دشت بیل و گلاز در ماه‌های گذشته خاطرنشان کرد: در سال گذشته در مجموع ۲۰۰ نفر در مناطق روستایی و مرزی اشنویه از خدمات پزشکی سپاه بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/