ارائه بیش از ۱۱ هزار خدمت پزشکی و دندانپزشکی به مددجویان کمیته امدادسید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۸، ۱۴۰ گروه جهادی در قالب ۹ هزار و ۵۱۴ نفر از جهادگران به یاری امدادگران شتافتند، اظهار داشت: از جمله اقدامات این گروه‌ها می‌توان به احداث و تکمیل ۲۲۴ باب منزل مسکونی مددجویی، احداث ۳۹ واحد جایگاه دام و طیور و توزیع شش هزار و ۹۰۴ سبد کالا و بسته‌های غذایی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی تخصصی با کمیته امداد همکاری دارند، گفت: در سال ۱۳۹۸، یازده‌ هزار و ۸۹۵ نفر از مددجویان کمیته امداد توسط گروه‌های پزشکی و دندانپزشکی ویزیت و درمان شدند؛ همچنین ۳۶۱ جلسه مشاوره خانوادگی و روانشناسی برای مددجویان برگزار شد.

بختیاری گفت: ۸۹۵ کلاس رفع اشکال درسی توسط گروه‌های جهادی در مناطق محروم برای مددجویان کمیته امداد برگزار شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: ۲۲۸ سری جهیزیه در سال ۱۳۹۸ توسط گروه‌های جهادی بین زوج‌های نیازمند کمیته امداد توزیع شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون هزار گروه جهادی با کمیته امداد همکاری دارند، گفت: گروه‎های جهادی نقش مهمی در امدادرسانی و مردمی کردن امدادرسانی در مناطق محروم دارند و این گروه‌ها امروز با تخصص‌های مختلف با همکاری کمیته امداد در مناطق صعب العبور حضور می‌یابند و به نیازمندان خدمات رسانی می‌کنند.

انتهای پیام/ ۲۴۱