به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، آیین رونمایی از کتاب خاطرات مدافع حرم «مصطفی نجیب» با نام «ابوباران» پیرامون حضور رزمندگان فاطمیون در جنگ سوریه در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

مرتضی سرهنگی در ابتدای این مراسم خلق کتاب «ابوباران» را به راوی و بچه‌های فاطمیون تبریک گفت و اظهار داشت: «ابوباران» یکی از کتاب‌هایی است که در‌هایی از جنگ را به رویمان باز می‌کند که این جنگ هزاران کیلومتر بیرون از مرز ما رخ داده است.

وی به ویژگی‌های مصطفی نجیب اشاره کرد و گفت: راوی ذاتا قصه‌گو است و کم اتفاق می‌افتد که راویان اینقدر به قصه‌گویی علاقه داشته باشند. سرباز جنگ‌دیده یک مرجع با تجربه است که ما می‌توانیم از تجربه‌های او استفاده کنیم. وقتی سرباز خودش قصه‌گو است، کار ما راحت است و این موضوع در این کتاب دیده می‌شود.

مدیر دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری افزود: نجیب سینه مشروحی دارد، اما همین که موضوعات اصلی را در کنار مطرح کرده کار را خواندنی‌تر کرده‌است. استناد متکی بر اعتناست؛ یعنی متن باید طوری نوشته شود که اعتناانگیز شود. ما صاحب ادبیات تازه دیگری شده‌ایم که این ادبیات، ادبیات مدافعان حرم است که امیدواریم بتوانیم این ادبیات را همانند ادبیات جنگ خودمان به‌ سامان برسانیم.

ادامه دارد…