«اخراج اشغالگران و پایان دادن به تروریسم» ترجیع‌بند گفتمان بغداد - تهرانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، این یکی از جمله‌هایی است که بسیاری از رسانه های خارجی به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان دیدار نخست وزیر عراق از ایشان نقل کردند.

در عمل و به اعتراف حداقل چهار نخست وزیر عراق، ایران اولین کشوری بود که در زمان قرار گرفتن بغداد در خطر سقوط و در میان بی تفاوتی واشنگتن و حتی همراهی با گروه تروریستی تکفیری داعش در تصرف مناطق مختلف عراق ، به یاری همسایه خود شتافت و تا لحظه آزادی آخرین وجب از خاکش از تصرف داعش در کنار برادران عراقی خود ایستاد و در این راه شهدا و مجروحان زیادی هم تقدیم کرد.

این در حالی است که با استناد به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدگاه آمریکایی‌ها درباره عراق درست در نقطه مقابل و متضاد با جمهوری اسلامی ایران است زیرا آمریکا به معنی واقعی کلمه، دشمن است و موافق عراق مستقل، قوی و دارای حکومتی با رأی اکثریت نیست.

امروز اخراج نیروهای بیگانه و در راس آنها اشغالگران آمریکایی از عراق خواسته تمام قطب های تشکیل دهنده ساختار عراق و ملت این کشور است و این مسئله چه در نشست های خصوصی و چه در گفت‌وگوهای علنی و رسانه ای چند روز پیش هم در بغداد به اطلاع محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران رسید به ویژه با توجه به اینکه نمایندگان پارلمان عراق هم با مصوبه صریح مبنی بر لزوم اخراج نظامیان آمریکایی، رای و نظر مردمی که به آنها رای دادند، منعکس کردند.

گرچه دشمنی آمریکا با ملت‌های آزادیخواه جهان به طور اعم و کشورهای منطقه به طور اخص نیازی به اثبات ندارد اما پرداختن به برخی از این موارد می تواند حایز اهمیت باشد.

نتایج پژوهشی که در پایگاه کانادایی (Global Research) منتشر شده نشان می‌دهد جنگ‌های آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم تاکنون منجر به کشته شدن بیش از ۳ میلیون انسان در نقاط مختلف جهان شده است.

در حالی که تحقیقات دیگری همچون مقاله جنایتکاران جنگی آمریکا (America’s respectable war criminals) که ژوئن ۲۰۱۹ در نشریه (Boston Globe) تاکید دارند ، جنگ های آمریکا که به بهانه مبارزه با تروریسم در کشورهای اسلامی همچون عراق ، سوریه و لیبی انجام شده جنایت علیه بشریت است.

وقتی موسسه مردم نهادی همچون ((PSR) Physicians for Social Responsibility) از قربانی شدن حدود ۲ میلیون انسان در چارچوب لشگرکشی های آمریکا بعد از غائله ۱۱ سپتامبر در کشورهای اسلامی سخن می گوید ، و مجله بریتانیایی “لانسیت” که یک مجله تخصصی پزشکی است اواسط سال ۲۰۰۶ یعنی تنها ۳ سال بعد از اشغال عراق توسط آمریکا از کشته شدن حدود ۶۷۰ هزار عراق سخن بگوید ، می توان به عمق جنایات آمریکا پی‌برد.

در مقابل جمهوری اسلامی ایران کارنامه درخشانی در حمایت از مردم عراق دارد که دوست و دشمن به آن اذعان دارند ، از کمک های صورت گرفته در اولین روزهای سقوط رژیم صدام معدوم گرفته تا همراهی با مردم عراق در بهبود شرایط زندگی خود بعد از تحریم های گسترده و همه جانبه جهانی علیه آنها و قرار گرفتن در کنار جریان حق طلبی مردم عراق گرفته تا حمایت از آنها در نبرد تمام عیار با تروریسم تکفیری داعشی مورد حمایت آمریکا و ارتجاع عرب و بازسازی ویرانی‌ها دوش به دوش مردم عراق بوده و هست.چون با استناد به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایران قطعاً با هر آنچه موجب تضعیف دولت عراق شود، مخالف است.

انتهای پیام/ ۱۵۱