به گزارش خبرگزاری بسیج پرس مهر الله رخشانی مهر پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح یک مدرسه خیر ساز در خوزستان اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش به تلاش‌ها و کوشش‌های خیران مدرسه‌ساز ارج می نهد و با اختصاص دو هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های مشارکتی به همراهی خیران افتخار می‌کند.

وی افزود: خیران کسانی هستند که می‌کوشند تا از آلام مردم بکاهند، رنج محرومیت‌ها را کاهش دهند، زندگی بهتری را برای مردم رقم بزنند و این ناب‌ترین حقایق ایمانی است و شاید هیچ خدمتی بالاتر از باز کردن گره مردم نباشد که خیران در آن سهیم هستند و به اعتقادم کار مدرسه‌سازی متمایز است چرا که مدرسه جایگاه متمایزی دارد و قرار است آینده این سرزمین را بسازد. هر جا سخن از فرهنگ‌سازی، تعالی، توسعه و پیشرفت می‌شود «مدرسه» بالاترین جایگاهی است که برای تغذیه عناصر کلیدی را برای تحویل و پیشرفت دارد.

رخشانی مهر ادامه داد: خانواده و جامعه هم تغذیه‌کننده هستند ولی مدرسه جایگاهی است که آدم‌ها به صورت منظم در بهترین دوره حیات و بهترین زمان یادگیری در یک زمان مشخص تحت یک برنامه تحت تعلیم قرار می‌گیرند. بنابراین مدرسه آینده را می‌سازد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور عنوان کرد: مدرسه رفیع‌ترین محل زندگی انسان‌ها و آینده جامعه است و همه تلاش خودمان را برای اینکه نسلی توانمند، خلاق، نوآور، فعال، کارآمد و تمدن ساز باشد به کار می‌گیریم و دست خیران مدرسه‌ساز را می‌فشاریم.

وی بیان کرد: برای گسترش فرهنگ مدرسه‌سازی در سال جاری طرح «آجر به آجر» را مطرح کردیم؛ سال گذشته یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان تعهد خیران بود که توسط ۳۰ هزار خیر مدرسه‌ساز انجام شد که در مقابل جمعیت ۸۰ میلیونی رقم ناچیزی است و برای درگیر شدن همه مردم ایران شرایطی را فراهم کردیم که همگی حتی با خرید یک آجر در امر مدرسه‌سازی مشارکت کنند.

رخشانی مهر با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح توسعه مدرسه‌سازی نیست، افزود: در این ایام به جای توسعه مدرسه‌سازی نیازمند توسعه فرهنگ مدرسه‌سازی هستیم و در این طرح به دنبال گسترش و توسعه امور خیریه هستیم و در ۶ ماه امسال دستگاه‌ها و نهادهای بسیاری کنار آموزش و پرورش آمده‌اند و در امر مدرسه‌سازی مشارکت می‌کنند.

وی افزود: در سیل سال گذشته و بیشترین سهم اعتبارات استانی مدرسه‌سازی را بین استان‌های کشور به خوزستان اختصاص داده شد که حدود ۲۸۰ میلیارد تومان بود که در این راستا خوزستان مقام اول کشور را به دست آورد.

رخشانی مهر در پایان گفت: سال قبل ۱۸۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی تأمین و تخصیص داده شده که امسال نیز تاکنون ۱۲۰ میلیارد تومان تأمین و تخصیص دادیم و تلاش می‌کنیم تا حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در ماه‌های آینده افزایش پیدا کند. همچنین در دو هفته اخیر ۱۵ میلیارد تومان برای سیستم‌های سرمایشی و هشت میلیارد تومان برای تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی استان خوزستان اختصاص داده شد.منبع:مهر