به گزارش بسیج پرس کهگیلویه و بویراحمد, حجت‌الاسلام حمزه پیشقدم به مناسبت هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر در نشست با خبرنگاران با اشاره به مشکلاتی که ویروس کرونا ایجاد کرده است،گفت: ستاد احیای امر به معروف در همین راستا طبق منویات مقام معظم رهبری در پیروی ستاد ملی کرونا برنامه‌های خاصی را در هفته احیا قرار داده که در مرحله اول دستورالعمل ستاد مرکزی را برای ستادهای استانی متناسب با فرهنگ استان بومی سازی و برای شهرستان‌ها ارسال کردیم. 

وی بیان کرد: در راستای گرامیداشت این هفته تاکنون  نشست هایی با متخصصان  برگزار شده و دیدار با مسئول ستاد شهرستان بویراحمد ، دیدار با امام جمعه شهرستان کهگیلویه، دیدار با امام جمعه سی سخت و نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج نیز انجام شده است.

در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان نیز رویکرد جدید ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان را اعلام کردیم و ایشان نیز با روی باز استقبال و قول همکاری دادند.

پیشقدم با بیان اینکه در سطح بازار استان فضاسازی برای ایام محرم صورت نگرفته، افزود: جلسه‌ای با اصناف و بازاریان در این زمینه خواهیم داشت، ضمن اینکه مجوز نمایشگاه فرهنگی و البسه حجاب و عفاف از ستاد استانی کرونا اخذ شده است.

وی با اشاره به توزیع پک بهداشتی برای برخی هیات‌های استانی گفت: جشنواره فرهنگی و هنری مفلحون در زمینه شعر، عکس و فیلم برگزار می‌شود.

دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود با تاکید بر تغییر رویکرد حجاب و عفاف گفت: زیر ساخت‌های حجاب و عفاف در کهگیلویه و بویراحمد فراهم نیست در این زمینه برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته که امیدواریم به نتیجه برسیم، استان در بحث حجاب و عفاف خیلی جلوتر است ضمن اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر از حالت میدانی به سمت احیاء رفته است.

این مسوول با اشاره به ورود ستاد امر به معروف و نهی از منکر به موضوع فساد و استخدام‌های مسئله‌دار گفت: کسی که در منصبی قرار گیرد که تخصص ندارد و جایگاهش نیست آن جایگاه را غصب کرده و ضربه بزرگی زده است.

وی با بیان اینکه انجام کارهای فرهنگی زمان‌بر است، افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر از رسانه‌‌های مبارزه کننده با فساد حمایت می‌کند، مبارزه با منکر در دستور کار است و آمران به معروف و نهی از منکر مورد حمایت هستند.

انتهای پیام/