علی پیرجاهد در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام جزئیات گام سوم مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در اردبیل، اظهار کرد: در راستای اجرای گام سوم رزمایش کمک مومنانه، طرح «همگام با کشاورز» با هدف افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی در سراسر استان اردبیل اجرا می‌شود.

وی به نحوه اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: آموزش کشاورزان، افزایش تولید و جلوگیری از نیاز به واردات مواد غذایی از مهم‌ترین سرفصل‌های اجرایی این طرح است که به منظور دستیابی به این اهداف، مهندسین کشاورزی بسیجی تعلیم دیدند تا برای آموزش شیوه‌های نوین کشاورزی و رفع مشکلات کشاورزان به روستاهای مختلف اعزام شوند.

دبیر و سخنگوی رزمایش کمک مومنانه بسیج استان اردبیل افزود: گام سوم مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه با مشارکت نواحی و اقشار بسیج، خیرین و مردم نوع دوست از دیروز، ۱۵ مهرماه در نواحی استان اردبیل آغاز شده و تا ۳۰ مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: در گام سوم مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه، شاهد توزیع بسته‌های معیشتی، نوشت افزار و جهیزیه تخفیف دار در سطح استان اردبیل خواهیم بود.

پیرجاهد گفت: در این گام از ظرفیت متخصصین بسیج اقشار برای خدمات رسانی به مردم در قالب رزمایش کمک مومنانه در استان استفاده می‌شود و اقشار متخصص بسیج با بهره گیری از تخصص و توانمندی خود به ارائه خدمات می‌پردازند.

دبیر و سخنگوی رزمایش کمک مومنانه بسیج استان اردبیل افزود: اجرای طرح‌های سرویس حمل و نقل صلواتی، همگام با کشاورز، ویزیت رایگان پزشکان خیر، احسان نان در نانوایی‌ها، توزیع گوشت قربانی و غذای گرم نیز به همت خیرین، مردم نوع‌دوست، اقشار متخصص استان اجرایی می‌شود.

نحوه مشارکت مردم در رزمایش کمک مومنانه

وی با اشاره به نحوه دریافت کمک‌های مردمی، افزود: مردم نوع‌دوست می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۳۸۱۰۳۵۱۱۵۰۱۸۱۸۱ یا شماره کارت مجازی ۶۲۷۳۸۱۷۰۱۰۰۳۹۱۲۵ به‌نام «جذب و هدایت کمک‌های مردمی» در نزد شعب بانک انصار استان پرداخت کنند.

دبیر و سخنگوی رزمایش کمک مومنانه بسیج استان اردبیل: خیرین و مردم نوع‌دوست استان می‌توانند کمک‌های غیرنقدی خود را نیز به دفاتر بسیج سازندگی نواحی اقشار بسیج و حوزه‌های مقاومت بسیج جهت توزیع در بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر شناسایی شده در قالب رزمایش کمک مومنانه تحویل دهند.

پیرجاهد با دعوت از عموم مردم و مؤمنین برای مشارکت و همکاری در اجرای گام سوم رزمایش کمک مومنانه، افزود: مردم حسینی و خیر استان از اولین روزهای اجرای رزمایش کمک مومنانه همکاری بسیار خوبی در کمک به نیازمندان داشتند و در گام سوم نیز با مشارکت و کمک‌های مومنانه خود، نمونه‌ای از احسان و همدلی مومنانه را به نمایش می‌گذارند.منبع:مهر