به گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از یزد، سردار «رضا پورشمسی» فرمانده‌ سپاه الغدیر استان یزد پیش از ظهر امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه به تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی سپاه یزد در میدان مبارزه با کرونا و رزمایش کمک مؤمنانه پرداخت.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با اجرای رزمایش کمک مؤمنانه گفت: این رزمایش در سه مرحله اجرا می‌شود، که مرحله اول رزمایش کمک‌های مؤمنانه از عید قربان تا عید غدیر یعنی در دهه امامت و ولایت برگزار خواهد‌ شد. مرحله دوم دهه اول محرم و مرحله سوم دهه آخر صفر، هم‌زمان با اربعین حسینی، تا شهادت امام رضا (ع) در استان یزد همزمان با سراسر کشور اجرا خواهد‌ شد. 

این مقام مسئول تاکید کرد که  این رزمایش تا ریشه‌‌کن شدن ویروس منحوس کرونا ادامه خواهد‌ داشت.

پور شمسی با بیان اینکه در حال حاضر سه مرحله برای رزمایش کمک مؤمنانه طرح‌ریزی شده است، گفت: رزمایش مؤمنانه در سه مرحله، با سه زمان متفاوت و شرایط متفاوت برگزار خواهد‌ شد. مرحله اول بحث جشن امامت و ولایت است که ضمن فضاسازی جشن در تلاش هستیم بتوانیم بین ۱۵ تا ۱۶ هزار نفر از نیازمندان بسته‌های معیشتی توزیع کنیم.

وی با بیان این مطلب که رزمایش کمک مؤمنانه تنها به اهدای بسته‌های معیشتی منحصر نمی‌شود، گفت: ما در این رزمایش هر آنچه مورد نیاز جامعه باشد ارائه خواهیم‌کرد.

فرمانده‌ سپاه الغدیر استان یزد ادامه داد: ۱۸ سری جهیزیه ایرانی، جهت کمک به مستمندان تدارک دیده شده است و با توجه به اینکه نزدیک به شروع سال تحصیلی مدارس هستیم، بحث ۴۰۰۰ بسته حمایتی تحصیلی برای دانش آموزان نیازمند را مد نظر داریم.

پورشمسی خاطر نشان کرد: در مراحل بعد که متفاوت از شرایط مرحله اول است، بحث دهه اول محرم، ماه امام حسین (ع) و فضاسازی محرم را داریم که رویکردی متفاوت برای آن در نظر گرفته شده که ریز برنامه های آن اعلام خواهد‌ شد.

وی ادامه داد: در اولین دوره اجرای رزمایش کمک مومنانه ۳۵۰۰۰ بسته معیشتی از طرف خیرین و بسیجیان و مسئولین بین نیازمندان توزیع شد، در این مرحله پیش‌بینی شده بیش از ۴۰۰۰۰ بسته معیشتی تهیه و توزیع شود.

فرمانده‌ سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به برگزاری کنگره ۴۰۰۰ شهید استان یزد در نیمه اول اسفند سال جاری گفت: ۴۰۰۰ جهیزیه به مناسب برگزاری کنگره شهدا بین نیازمندان توزیع خواهد شد که از این تعداد ۷۶۰ جهیزیه تا پایان این مرحله تهیه و توزیع خواهد‌ شد.

انتهای پیام/