[ad_1]

سرهنگ محمود بداغی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن گرامیداشت هفته بسیج، مجموعه عظیم بسیج را یادگار بی نظیر امام امت (ره) عنوان کرد و گفت: در طول ۴۰ سال عمر پربرکت بسیج، تفکر بسیج و بسیجی راهگشای مشکلات کشور در عرصه‌های مختلف بوده و هر جا کشور به بسیج نیاز داشته با قدرت و صلابت و با تمام وجود به آن عرصه ورود کرده و از ادای وظیفه خود سربلند بیرون آمده است.

وی حوزه مأموریتی بسیج را محدود به عرصه‌ای خاص ندانست و گفت: برای بسیجی فرقی نمی‌کند در دفاع مقدس حضور یابد یا در عرصه مبارزه با ویروس منحوس کرونا و یا در عرصه‌های علمی و فرهنگی و هنری بلکه بسیجی به دنبال ادای وظیفه خود به بهترین شکل است.

بداغی افزود: تفکر ناب بسیج محدود به کشور ایران نبوده بلکه با صدور فرهنگ ناب بسیج به کشورهای منطقه، فتنه‌های بزرگی در منطقه کشف و خنثی شد.

فرمانده سپاه ناحیه کبودرآهنگ در ادامه از اجرای بیش از ۴۰ عنوان برنامه در هفته بسیج در شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ سلامت بسیجیان و مردم، امسال برنامه‌ها به صورت مجازی و یا با رعایت دقیق فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود.

بداغی فضاسازی در شهر و روستاها، برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک برای ضدعفونی اماکن پر تردد، برگزاری رژه موتوری، توزیع ۶۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی بین خانواده‌های نیازمند، توزیع ماسک، دیدار معتمدین بازار، کارگران و هیئت اندیشه ورز با فرمانده سپاه، مسابقه کتابخوانی مجازی، تحویل پنج منزل مسکونی ساخته شده توسط بسیج سازندگی به مددجویان و نیازمندان و غبارروبی مزار پاک شهدا را از جمله برنامه‌های اجرایی در هفته بسیج عنوان کرد.

وی همچنین از آغاز اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در هفته بسیج با مشارکت و همکاری شبکه بهداشت و درمان برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و افزود: امیدواریم اجرای طرح شهید سلیمانی شکست ویروس منحوس کرونا را به ارمغان بیاورد.

[ad_2]

منبع:مهر