با حمایت سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ برگزار می شود؛

به همت سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ، به مناسبت اربعین حسینی، اولین سوگواره نمایشنامه خوانی کافه‌ای “دردانه” برگزار می شود.به گزارش بسیج پرس از سپاه تهران بزرگ، با حمایت سازمان بسیج هنرمندان سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ و به مناسبت اربعین حسینی، اولین سوگواره نمایشنامه خوانی کافه‌ای “دردانه” اجرا می‌شود‌.

به گفته مسئول سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ، هنرمندان شناخته شده‌ای این سوگواره را از شنبه ۱۲ مهرماه تا روز اربعین حسینی با شش نمایش به نام‌های شال سبز، محرر، برا، گوشواره، خاتون و نبودی ببینی به اجرا درخواهند آورد‌.

میلاد جباری مولانا کارگردان و نویسنده این سوگواره درخصوص جزئیات این نمایش گفت: با توجه پشت سرگذاشتن چهلمین سالکرد دفاع مقدس، نیمی از نمایش‌ها با ژانر دفاع مقدس خوانش می‌شود. بخشی از نمایش‌ها به صورت نقالی کافه‌ای با مضامین دینی و عاشورایی است که در آن هنرمندان پیشکسوت کتاب‌هایی با مضامین سوگواره را می‌خوانند.

وی افزود: با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هر نمایش ظرفیت ۲۰ نفر را دارد و علاقه‌مندان می‌توانند بلیط‌ نمایش را از طریق سایت تیوال تهیه کرده و هر نمایش‌ها را به صورت آنلاین دنبال کنند. عواید اجرا نیز به خانواده‌های آسیب دیده از کرونا اهدا خواهد شد.
لازم به ذکر است این رپتوار نمایشنامه خوانی کافه ای به همت سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ، پردیس تئاتر تهران،گروه هنری رسانه ای نقاره خانه برگزار می گردد.

درضمن همزمان با برگزاری این سوگواره کانون هنرمندان شهید انجم افروز نیز به صورت رسمی با حضور مسئولین کشوری و لشگری و جمعی از هنرمندان افتتاح خواهد شد.

آدرس محل برگزاری سوگواره: شهید بهشتی – خیابان سرافراز – ابتدای ششم – مرکز گسترش فرهنگ و هنر – کافه مولانو