صربستان با بهره گیری مربی جاه طلب و تیمی که از تمام ظرفیت هایش در دفاع استفاده می کند، به جام جهانی روسیه می آید که نتیجه مطلوبی گرفته و شوک مثبتی را به فوتبال سرزمینش وارد کند.

به گزارش بسیج پرس,صربستان در جام جهانی روسیه در کنار برزیل، سوئیس و کاستاریکا در گروه E جام جهانی حضور دارد.صرب ها با حضور مربی جاه طلب و جوان خود می خواهند به  قابلیت های خود در دفاع اتکا کنند و با تیمی متحد در مسابقات حضور یابند.حریفی که بتواند نتیجه مطلوبی بگیرد و شوک مثبتی را به چرخه فوتبالی کشور وارد کند.

*تعداد حضور در جام جهانی

تیم صربستان تحت عنوان تیم یوگسلاوی در مجموع سابقه ۱۱ حضور در جام جهانی تا قبل از بازی های روسیه ۲۰۱۸ داشته است.این تیم بهترین عناوین خود را از جام جهانی در سال های ۱۹۳۰ و ۱۹۶۲ تحت عنوان یوگسلاوی کسب کرد که چهارم شد.

در سطح اروپا و مسابقات جام ملت ها نیز در سال های ۱۹۶۰ و ۱۹۶۸ مقام نایب قهرمانی را کسب کرد و درسال ۱۹۷۶ چهارم شد.

*مرحله مقدماتی

صرب ها با اقتدار از مرحله انتخابی عبور کردند و به مسابقات روسیه رسیدند.این تیم در گروه ِDقاره سبز با جمهوری ایرلند، ولز، اتریش، گرجستان و مولداوی رقابت داشت.

بعد از برگزاری ۱۰ بازی صاحب ۶ برد،۳ تساوی یک باخت شد و با ۲۱ امتیاز به عنوان تیم نخست گروه بطور مستقیم به جام جهانی رسید.

*بازیکنان شاخص

واژه ستاره در مورد بازیکنان تیم ملی صربستان کمی اغراق آمیز به نظر می آید اما جوانان بالکان در جمع خود بازیکنانی دارند که از توانمندی خوبی برخوردار هستند.

از جمله به برانیسلاو ایوانوویچ، کاپیتان تیم می توان اشاره کرد که در خط دفاع تیم چلسی انگلیس عملکرد خوبی داشت و در زنیت سن پترزبورگ نیز به روند مطلوب خود ادامه داد.او توانسته باعث استحکام خط دفاع تیم کشورش نیز باشد.البته در کنار او و در امور دفاع آلکساندر کولاروف نیز همواره موردتحسین واقع شده است.

در خط میانی تیم صربستان ، بازیکنی همچون نمانیا ماتیچ حضور داشته که در منچستریونایتد بازی های مورد توجه مورینیو انجام داد و اکنون یکی از ارکان اصلی تیم کشورش است.

*مربی

هدایت تیم ملی فوتبال صربستان را چهره ای برعهده دارد که جزو جوان ترین مربیان جام جهانی روسیه است.ملادن کریستایچ با ۴۴ سال سن در رقابت های روسیه ۲۰۱۸ جاه طلبی های زیادی خواهد داشت.وی در دورانی که بازی می کرد، به عنوان یک مدافع توانمند و قابل اعتماد مطرح بود.

اوج کار او در آن هنگام در۲ تیم آلمانی وردربرمن و شالکه نمایان شد.او در سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۶ موفق شد ۴۸ بازی برای صربستان و مونته نگرو انجام دهد و ۲ گل زند.همچنین برای تیم ملی صربستان نیز ۱۱ مرتبه به میدان رفت.

وی بعد از چند تجربه کوچک مربیگری به صورت جدی مربیگری را در سال ۲۰۱۶ شروع کرد.دراین سال او به عنوان کمک مربی تیم ملی صربستان کار کرد.

از سال ۲۰۱۷ نیز به عنوان سرمربی تیم کشورش فعالیت می کند.کریستایچ در دوران جوانی ۵ مرتبه با پارتیزان بلگراد قهرمان یوگسلاوی شد.حتی با این تیم در سال ۱۹۹۸ نیز جام حذفی یوگسلاوی سابق را فتح کرد.در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ نیز با همین تیم فاتح جام حذفی صربستان شد.

خارج از محدوده کشورش نیز  در سال ۲۰۰۴ با وردربرمن به مقام قهرمانی بوندس لیگا رسید و در همان سال قهرمانی جام حذفی آلمان راتجربه کرد.او در سال ۲۰۰۵ نیز با پیراهن تیم شالکه مقام قهرمانی جام حذفی آلمان را یکبار دیگر کسب کرد.

*سیستم بازی

سیستم بازی تیم فوتبال صربستان ۱-۳-۲-۴ بازی می کند.در این قالب استوکویچ در دروازه می ایستد.در خط دفاع روکولینا، ایوانوویچ، ناستاسیچ و کولاروف حضور می یابند.لایه نخست خط میانی به ماتیچ و میلوویچیچ می رسد.اما لایه دوم  با تادیچ،لیالیچ و کاستیچ شکل می گیرد.در خط حمله نیز میترویچ به بازی خواهد پرداخت.

*نقاط قوت و ضعف

خیلی ها می گویند نقطه مثبت تیم صربستان ترکییب معقول و منطقی بازیکنان جوان و با تجربه است. این تیم شاید بازیکن یا بازیکنان بزرگی در جمع خود نداشته باشد اما با نفراتی که زیاد شناخته شده نیستند، تیمی یکپارچه تحت عنوان صربستان ایجاد شده است.تیمی که بسیار با نظم بازی می کند و دل به اجرای کارهای تاکتیکی می بندد.

دسته بندی: ورزش جهان برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>