[ad_1]

اتفاقات خوبی برای «بدون توقف» در راه است/ سیر سعودی برنامه در جذب مخاطب«ابراهیم جلالیان» سردبیر برنامه گفت‌وگومحور «بدون توقف» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، با بیان اینکه این برنامه تاکنون یکی از موفق‌ترین برنامه‌های گفت‌و‌گومحور تلویزیون بوده است، اظهار داشت: این برنامه به دغدغه روز مخاطب می‌پردازد و تلاش می‌کند شبهات جوانان را پاسخ دهد. اینکه ما شبهات را بشنویم و پاسخ ندهیم، درست نیست.

وی افزود: شنیدن این شبهات حس آزادی بیان و دیده شدن به مخاطب می‌دهد و از طرفی باتوجه به اینکه وجود ظرفیت گفتمانی قوی وجود دارد، می‌توان پاسخگوی این شبهات جوانان در موضوعات فکری و اندیشه‌ی باشیم.

وی تضارب آرا و آزاداندیشی را دلیل دیگر موفقیت برنامه تلویزیونی «بدون توقف» معرفی کرد و گفت: اینکه در یک برنامه تلویزیونی فرصتی فراهم می‌شود که هر نظری که در جامعه وجود دارد، گفته شود و شرایطی را فراهم می‌کند که مخاطب با بهترین وجه ممکن همراه شود و برنامه را دنبال کند و گاهاً نظر بدهد و انتقاد و پیشنهاداتی را منتقل کند تا به پاسخ مطلوب دست پیدا کند.

سردبیر «بدون توقف» در پاسخ به اینکه فکر می‌کنید این برنامه توقع مخاطبین را افزایش داده است، گفت: بله، چراکه برنامه به‌لحاظ ساختاری و محتوایی سیر سعوی داشته و مخاطبان زیادی را جذب کرده است. موضوعاتی مانند حجاب یا فرزندآوری که مسئله کشور است برای بسیاری از جوانان شبهاتی به همراه دارد. یا موضوع ولایت فقیه که خیلی‌ها پیرامون آن سوالات و شبهاتی داشتند را مطرح کردیم و سعی داشتیم به سوالات پیرامون آن پاسخ دهیم؛ موضوعاتی همچون گرانی بنزین، انتخابات آمریکا و … نیز را به‌عنوان موضوع روز دنبال کردیم.

جلالیان ادامه داد: به نظر می‌رسد این برنامه علاوه بر جذابیت‌های بصری؛ به لحاظ تصویر، استودیو و نوع مخاطبانی که به لحاظ جوان بودن افراد حضور پیدا می‌کنند، موضوع برنامه که به موضوعات و دغدغه‌‌های جوانان و شیوه طرح سوالات که به صورت پرسش و پاسخی نیست، بلکه به صورت تبادل نظر و در برخی از مواقع چالشی مطرح می‌شود همگی علت مورد استقبال قرار گرفتن بدون توقف باشند چراکه مخاطب باید اعتماد کند که برنامه تلویزیونی آنچه واقع شده است را پخش می‌کند و تلاش ما نیز بر همین مبناست.

وی درخصوص اتفاقات جدید سری دوم برنامه «بدون توقف» گفت: ما در فصل قبل به موضوعات روز و شبهات جوانان پرداختیم. البته بخشی از برنامه همزمان با ماجرای گام دوم انقلاب شد که از این موضوع مهم غافل نشدیم و مسئولین در این زمینه پاسخگوی جوانان شدند. در فصل جدید تلاش می‌کنیم که اگر نکته‌ای در فضای روز حاصل شود به آن بپردازیم و از سوی دیگر شبهات ذهنی و فکری جوانان را تا حد ممکن به طور آزادانه‌ طرح کنیم؛ البته این شبهات با هدف تبیین پاسخ‎ها مطرح می شوند تا پاسخ آن را ارائه دهیم. به نظرم اتفاقات خوبی برای بدون توقف در راه است.

انتهای پیام/ ۱۲۱

[ad_2]