به گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛،ائتلاف سعودی شمار زیادی از داعش و القاعده را به خدمت گرفته است «عبدالکریم الحوثی» وزیر کشور یمن در گفت‌وگو با روزنامه «۲۶ سپتامبر» به ارائه توضیحاتی درباره عملکرد نهاد امنیتی یمن پرداخت.

الحوثی با اشاره به موفقیت‌های چشمگیر وزارت کشور و دستگاه‌های امنیتی یمن در تثبیت امنیت در این کشور گفت: «آنها شمار زیادی عملیات تروریستی را خنثی کرده و هسته‌های تروریستی وابسته به ائتلاف سعودی را شناسایی و دستگیر کردند».

او  همچنین از طرح جامع وزارت کشور یمن برای بهبود و ارتقای عملکرد نهادهای وابسته به آن و ایجاد تحولاتی در حوزه‌های نیروی انتظامی در استان‌ها به منظور مقابله با هر گونه تخلف و فسادی خبر داد.

الحوثی با اشاره به برنامه وزارت کشور برای استفاده از نیروهای جوان در سطح فرماندهی و کادر نیروهای امنیتی گفت:« ما همچنین اجرای برنامه ادغام کمیته‌های مردمی در دستگاه امنیتی کشور را طبق توصیه رهبری انقلاب و رئیس شورای عالی سیاسی یمن پیش برده ایم و درصدد نهایی کردن آن هستیم».

وزیر کشور یمن همچنین گفت: «اطلاعات دریافتی ما تایید می‌کند که بسیاری از عناصر داعش و القاعده به مناطق اشغالی یمن و به خصوص استان البیضاء  رسیده‌اند تا به صفوف نبرد متجاوزان و مزدوران یمنی ملحق شوند».

انتهای پیام/ ۱۶۱