به گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از بوشهر، حجت الاسلام «سید علی هاشمی نژاد» امام جمعه عسلویه در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: انسان متقی باید خداترس باشد و اهل تقوا باشد؛ نماز ستون دین است اما کنار نماز، تقوا لازم است و باید زبان، چشم، گوش و دست را نگه داریم و مراقبت کنیم.

وی به هجرت امام خمینی (ره) در ۱۳ مهر ۵۷ به پاریس اشاره کرد و گفت: این هجرت باعث شتاب جریان انقلاب شد و پایان این هجرت خیرات و برکات زیادی برای ایران اسلامی داشت و باعث تشکیل حکومت اسلامی شد.

وی ادامه داد: شاه می‌خواست فعالیت امام را محدود کند و امام را تحت فشار قرار دهد ولی با رفتن امام به پاریس آنجا تبدیل به مرکز مهم خبری برای انقلاب شد و ارتباطات امام با داخل کشور بیشتر شد.

هاشمی‌نژاد با نقل سخنان حضرت امام ره و رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: ما از دست غرب‌زده‌ها خلاص نشده‌ایم و بعد از چهل سال هنوز نظام با اینها درگیر است. رهبر انقلاب فرموده‌اند اگر چهار نفر که سابقه انقلابی دارند از کاروان انقلاب پیاده شدند انقلاب محکم و استوار است.

وی با بیان اینکه آینده انقلاب روشن است و این انقلاب به مهدویت وصل خواهد شد خاطرنشان کرد: هر کس از قطار انقلاب پیاده شود باخته است. این مسیر ارزشمند و صراط مستقیم ادامه دارد.

امام جمعه عسلویه پیشاپیش فرا رسیدن اربعین حسینی را تسلیت گفت و بیان کرد: در سال‌های گذشته در چنین ایامی گرد حرم شریفش اجتماع می‌کردیم و به پله‌های ترقی معنوی صعود می‌کردیم اما امسال این اتفاق نمی‌افتد و در این شرایط خاص زیارت ممکن نیست.

وی با اشاره به اینکه مرزها بسته است مردم در مرز اجتماع نکنند افزود: دل باید حسینی باشد و افعال و رفتار ما باید مورد نظر آقا امام حسین باشد. انشاالله جلسات اربعین با موازین بهداشتی برگزار شود و بهانه دست برخی افراد ندهیم.

هاشمی نژاد فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و ادامه داد: نیروهای انتظامی برای امنیت مردم خیلی زحمت می‌کشند. امنیت چیزی نیست که ظاهر باشد و در برخی موارد مردم از نزدیک لمس نمی‌کنند و شاید به چشم هم نیاید ولی این عزیزان امنیت را تأمین می‌کنند که کار سخت وطاقت فرسایی است.

انتهای پیام/