به گزارش گروه حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سردار اسماعیل کوثری مشاور فرمانده کل سپاه با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک پیامبر اعظم ۱۴ در مصاحبه با «رادیو گفت‌وگو» اظهار داشت: به طور طبیعی نیرو‌های مسلح هر کشوری از جمله ایران که دشمنان کمی نیز ندارد و دولت متجاوزگری چون آمریکا نیز در منطقه حضور دارد و باعث ایجاد ناامنی است، همواره تلاش دارد که آمادگی خود را حفظ کند و دشمنان باید متوجه شوند که شرایط مانند گذشته نیست.

وی با بیان اینکه باید آمادگی خود را در تمام زمینه‌ها به صورت دقیق و لحظه‌ای حفظ کنیم تا اگر دشمن خواست کوچکترین حرکتی در منطقه انجام دهد، بتوانیم پاسخ آن را سریع بدهیم، تصریح کرد: رزمایش مشترک پیامبر اعظم ۱۴ بر اساس یک برنامه‌ریزی قبلی برگزار شده و ضرورت داشته که در این مقطع و در تمام سطوح انجام شود.

وی گفت: قطعاً انجام این مانور‌های مشترک که در راستای تمرین و آماده‌سازی نیرو‌های مسلح کشور انجام می‌شود، امری لازم و ضروری است و اگر انجام نشود ممکن است در روز مبادا، این عدم آمادگی برای ما مشکلی ایجاد کند

کوثری ادامه داد: در این رزمایش‌ها سلاح‌های جدیدی که توسط متخصصان کشور ساخته شده‌اند مورد امتحان و آزمایش قرار می‌گیرد.

این نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها نمی‌توانند یک نیروی آماده در منطقه را ببینند و می‌خواهند به یکه‌تازی شأن در منطقه همچنان ادامه دهند، گفت: در همین چارچوب آمادگی نیرو‌های مسلح ایران باعث عصبانیت آن‌ها شده‌اند.

سردار کوثری خاطرنشان کرد: آمادگی نیرو‌های مسلح ایران یک جنبه بازدارندگی برای خود این نیرو‌ها دارد و از طرف دیگر به دشمنان این پیام را ارسال می‌کند که نمی‌توانند به راحتی هر کاری را در منطقه انجام دهند.

مشاور فرمانده کل سپاه ادامه داد: ایران برای دفاع از منافع خود با کسی رودربایستی ندارد و برای اینکه نیرو‌های مسلح کشور آمادگی بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند بر اساس یک سناریوی واقعی این رزمایش و تمرین‌ها انجام می‌شوند.

انتهای پیام/ ۱۱۲