به گزارش بسیج پرس پرس، سید جواد حسینی گفت: با استقبال خوب خانواده‌ها و باگذشت ۱۵ روز، بیش از نیمی از نوآموزان بدو ورود به دبستان در طرح سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نوبت‌گیری کرده‌اند و اجرای این طرح در تمامی استان‌های کشور به‌جز برخی شهرهای با وضعیت قرمز با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در حال اجراست.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی ادامه داد: پیش‌بینی اتاق انتظار برای والدین، افزایش زمان سنجش از ۱۵ به ۳۰ دقیقه، افزایش ساعت کار پایگاه‌ها از ۴ به ۵ ساعت، پرداخت الکترونیکی وجه سنجش، امکان دو شیفته شدن پایگاه‌ها، الزام کادر سنجش به استفاده از ماسک و دستکش و ضدعفونی مداوم پایگاه از اقداماتی است که امسال در طرح سنجش انجام شده است.

وی خواستار رصد روزانه پایگاه‌های سنجش باهدف مداخلات مؤثر شد و افزود: هیچ‌گونه ازدحامی در پایگاه‌های سنجش وجود ندارد و به خانواده‌ها این اطمینان را می‌دهیم که سنجش نوآموزان آنان با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

حسینی افزود: اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها و ترغیب آنان به حضور در پایگاه‌های سنجش خانواده‌ها برای رسیدن به پوشش ۹۹ درصدی باید مورد توجه تمامی ادارات در استان‌ها باشد.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در پایان گفت: برای اولین بار در سال جاری سنجش نوآموزان ایرانی بدو ورود به دبستان در خارج از کشور نیز هم‌زمان با داخل کشور انجام می‌شود.منبع:مهر