[ad_1]

آمادگی ۱۲ هزار نیروی «الحشدالشعبی» برای تأمین امنیت مراسم سالروز رحلت پیامبر (ص)به گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، «عدنان النجار» معاون رئیس سازمان الحشدالشعبی در امور عملیاتی عراق، امروز پنج‌شنبه (۱۵ اکتبر) اعلام کرد که این سازمان همواره در خدمت مردم عراق و زائران بوده و هست.

«یاسر حسین العیساوی» دستیار معاون رئیس الحشدالشعبی نیز اظهار داشت که در اجرای طرح ویژه بزرگداشت مراسم رحلت پیامبر اکرم (ص)، ۱۲ هزار نیروی الحشد آماده خدمت در استان نجف اشرف هستند.

به نوشته پایگاه خبری «المعلومه»، النجار طی بیانیه‌ای اعلام کرد که الحشدالشعبی همواره در خدمت مردم و آماده حمایت از زائران و ارائه خدمات به آنها در هر زمینه‌ای است. تمامی ادارات و بخش‌های الحشدالشعبی آماده ارائه خدمات هستند؛ همان‌گونه که در جبهه‌های نبرد از عراقی‌ها دفاع کردند.

از سوی دیگر، «یاسر حسین العیساوی» نیز اعلام کرد که به مناسبت مراسم بزرگداشت رحلت پیامبر اکرم (ص)، ۱۲ هزار نیروی الحشدالشعبی، تأمین امنیت را برای زائران مرقد امام علی (ع) در نجف اشرف برعهده می‌گیرند.

وی افزود: طرح امنیتی ویژه احیای مراسم شهادت رسول اکرم (ص)، تکمیل شده و تمامی چالش‌ها و شرایط موجود بررسی و مدنظر قرار گرفته شده است.

«علی الحمدانی» فرماندهی عملیات «الفرات الاوسط» الحشدالشعبی عراق نیز اعلام کرد که لشکر امام علی (ع) و تیپ «علی اکبر» به‌همراه پنج هنگ نظامی با پشتیبانی ادارات مختلف الحشدالشعبی در کلیه محورهای منتهی به نجف اشرف مستقر می‌شوند تا طرح امنیتی و خدماتی ویژه این مراسم به خوبی و با موفقیت اجرا شود.

هر ساله در روز رحلت پیامبر اکرم (ص)، ده‌ها هزار عراقی از شهرهای مختلف این کشور برای زیارت به نجف اشرف می‌روند صدها نفر از آن‌ها مانند راهپیمایی بزرگ اربعین، با پای پیاده خود را به مرقد امام علی (ع) می‌رسانند.

انتهای پیام/ ۱۱۳

[ad_2]