مرحله دوم نهضت کمک مؤمنانه آغاز شد/ جمع‌آوری ۷۰۰ میلیارد کمک مردمی در مرحله اولبه گزارش گروه دفاعی امنیتی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سردار سرتیپ «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در آغاز دومین مرحله از نهضت کمک مؤمنانه با بیان اینکه دومین مرحله این نهضت از امروز در سه مقطع زمانی آغاز می‌شود، اظهار داشت: مقطع اول از امروز آغاز و تا عید سعید غدیر خم که در سراسر کشور رده‌های مختلف بسیج کمک‌های مردمی را جمع‌آوری، سازماندهی و بسته‌بندی می‌کنند، اجرا می‌شود. بر اساس هماهنگی به عمل آمده با نهاد‌های حمایتی و شناسایی دقیقی که در مرحله اول نهضت کمک مومنانه صورت گرفت، فهرست دقیقی از نیازمندان تهیه شده با رعایت شخصیت و احترامات کریمانه این کمک‌ها به دست مردم عزیز و نیازمند خواهد رسید.

وی افزود: مقطع دوم کمک‌ها در دهه اول محرم انجام خواهد شد و مقطع سوم این کمک‌ها در دهه سوم صفر از اربعین حسینی تا پایان ماه صفر انجام می‌شود.

سردار سلیمانی با اشاره به شروع نهضت کمک مومنانه گفت: ۱۰ هزار بسته مواد غذایی به ارزش ۳۵۰ هزار تومان و ۲ هزار بسته نوشت‌افزار که محل تأمین این کمک‌ها هم پاسدار عزیز که با کسری از حقوق‌شان موافقت کردند و کمک‌های مردمی است که از طریق رسانه ملی با اعلام حساب تأمین شده است. این اجناس به‌طور کل با کمک‌های مردمی تامین شده است.

وی با بیان اینکه در مقطع اول نهضت کمک مومنانه، بسیج نزدیک به ۷۰۰ میلیارد کمک نقدی و غیر نقدی از مردم عزیز جمع‌آوری کرده است، گفت: کمک‌های مردمی در قالب بسته‌های ۳۰۰ هزار تومانی تقدیم نیازمندان شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در مقطع جدید کمک مومنانه، مردم عزیز را به تداوم احسان و تعاون دعوت کرده‌اند، اظهار داشت: سه مقطعی که از امروز نهضت کمک مومنانه آغاز می‌شود، مناسبت‌های مذهبی است که مردم عزیز ما همیشه در صحنه‌های کمک، تعاون و احسان حضور داشته‌اند.

انتهای پیام/ ۲۳۱