به گزارش بسیج پرس پرس، مجتبی دانشور مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران با اشاره به استقبال بسیار خوب نوجوانان، اهالی فرهنگ و هنر و فرهنگیان از مدرسه تابستانی تهران طی ۵ هفته گذشته، گفت: براساس آمارها، ۲۵ هزار نفر از طریق سایت مدرسه تابستانی، ۱۵۰ هزار نفر به واسطه صفحه آپارات در مجموع به مدت یک میلیون دقیقه و ۷۰۰ هزار نفر از طریق صفحه اینستاگرام از محتوای آموزشی ارائه شده استفاده کردند.

وی ادامه داد: امیدوارم در قالب همکاری با وزارت آموزش و پرورش، محتواهای تولید شده به زودی در شبکه شاد توزیع شود تا ۱۰ میلیون مخاطب این شبکه بتوانند از دوره‌های مدرسه تابستانی تهران بهره ببرند.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران از استمرار طرح مدرسه تابستانی تهران خبر داد و گفت: بنا داریم اجرای طرح را به طور مستمر ادامه دهیم؛ بر این اساس، پس از وقفه یک هفته‌ای به منظور برنامه ریزی برای ضبط دوره‌های جدید، نمایش دوره‌های آموزشی ادامه پیدا می‌کند.

دانشور تاکید کرد: در دوره جدید کارگاه‌ها مهارت محور می‌شوند و سعی می‌کنیم مهارت‌های عمومی‌تر و تخصصی‌تر را به دانش آموزان آموزش دهیم.

وی همچنین از عمل به وعده ترجمه دوره‌های آموزشی به زبان اشاره خبر داد و گفت: در حال حاضر، دو کارگاه که به زبان اشاره ترجمه شده‌اند، در سایت مدرسه تابستانی تهران و سایر اپلیکیشن‌ها بارگذاری شده‌اند و هفته آینده نیز دو کارگاه انیمیشن و طنز ویژه دانش آموزان ناشنوا در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

به گفته دانشور؛ مخاطبان می‌توانند ویدئوهای مدرسه تابستانی تهران را به‌طور رایگان به آدرس www.tabestani99.ir شناسه‌ی @tabestani99 در پلتفرم‌هایی چون آپارات، اینستاگرام و… مشاهده کنند.منبع:مهر