به گزارش بسیج پرس پرس به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز پنجشنبه ٨ مهرماه، با حضور در پروژه کنارگذر جنوبی تهران (آزادراه غدیر) در جریان آخرین مراحل تکمیل و نهایی شدن این پروژه قرار گرفت.

وزیر راه و شهرسازی در جلسه‌ای با مسئولان و پیمانکاران این پروژه با اشاره به اهمیت این آزادراه گفت: این پروژه مهم و بین‌المللی بخش مهمی از جاده ابریشم است که می‌تواند نقش مهمی در کاهش مزاحمت بارهای ترانزیتی برای مردم در استان‌های تهران و البرز داشته باشد.

وی افزود: بهره برداری از این آزادراه یک اتفاق مهم برای کشور بوده و کاری بزرگ و ماندگار است که در اقتصاد و زندگی مردم نقش خواهد داشت.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه مردم باید در این مسیر از محیطی امن و مناسب عبور کنند، تصریح کرد: لازم است هرچه زودتر عملیات باقی مانده تمام و این پروژه آماده بهره برداری شود.

وی افزود: در همین خصوص لازم است هماهنگی‌های مورد نظر بابت ساخت مجتمع‌های بین راهی، جایگاه سوخت، نصب دوربین‌های ETC، نصب روشنایی‌ها در همه نقاط به خصوص مناطق تبادلی، نصب مبلمان با کیفیت و انجام خط کشی و آسفالت مناسب انجام شود.

اسلامی همچنین در این جلسه بر لزوم هماهنگی‌های لازم با پلیس راه و دیگر دستگاه‌های مرتبط برای بهره برداری از این پروژه آزادراهی تاکید کرد.منبع:مهر