آذربایجان و ارمنستان قول دادند که اصابت گلوله به خاک ایران تکرار نشودبه گزارش گروه سایر رسانه‌های بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سردار سرتیپ «قاسم رضایی» جانشین فرمانده ناجا، امشب (سه‌شنبه) در بدو ورود به شهرستان «اصلاندوز» در گفت‌وگویی، با قدردانی از روحیه انقلابی و دفاع از وطن مرزبانان شهرستان‌های مرزی استان اردبیل، اظهار داشت: آمادگی و اشراف نیرو‌های مرزبانی و انتظامی بالاست و تعامل دیپلماسی مرزنشینی خیلی خوب است.

وی با اشاره به درگیری دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان، تبادل آتش طرفین درگیری را ناخوشایند دانست و افزود: بیش از ۲۸ سال بر سر «قره‌باغ» مناقشه وجود دارد که بر اثر این مساله، برخی از شهروندان دو کشور کشته می‌شوند که این موضوع برای ما نارحت کننده است.

جانشین فرمانده ناجا اظهار امیدواری کرد: امیدواریم هرچه زودتر سازمان ملل به وظایفش عمل کرده و با مدیریت اجتماعی دو کشور مشکل حل و فصل شود.

رضایی افزود: در حین تبادل آتش، راکت‌ها و گلوله‌های درگیری به خاک ما برخورد می‌کند، مرزبانان ما طبق وظیفه ذاتی به آن‌ها هشدار دادند که امیدواریم مراعات ملاحظات مرز‌های مشترک را داشته باشند.

وی با اشاره به عذرخواهی طرفین درگیری از کشورمان بابت تعرض ناخواسته گفت: دو کشور آذربایجان و ارمنستان قول دادند که این اتفاق دیگر نیافتد.

جانشین فرمانده ناجا با تمجید از روحیه انقلابی مرزنشینان این مناطق مرزی کشور، افزود: مرزنشینان ما با آرامش و امنیت مشغول زندگی روزمره خود بوده، اما به‌عنوان نگاه انسان‌دوستانه نگران آن دو طرف هستند.

سردار رضایی با قدردانی از همکاری خوب مردم مرزنشین منطقه به‌ویژه شهرستان اصلاندوز، گفت: امیدواریم مردم تردد‌های مرزی را رعایت کنند و از تماشای درگیری بپرهیزند.

خاطرنشان می‌شود؛ سردار «قاسم رضایی» جانشین فرمانده ناجا و همچنین سردار «احمدعلی گودرزی» فرمانده مرزبانی ناجا، امروز از نوار مرزی و تحولات و مناقشات بین کشور‌های ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه مرزی اصلاندوز و آذربایجان شرقی بازدید کردند.

از زمان آغاز درگیری در «قره‌باغ» تا کنون، حداقل ۱۵ راکت به مناطق شهرستان «خداآفرین» استان آذربایجان شرقی اصابت کرد که ۲ مورد از این راکت‌ها موجب تخریب دو باب ساختمان و مجروح شدن ۲ تن در روستای «پرویزخانلوی» خداآفرین شده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۱۱۳